• "tkb birliği genel kurulu’nda hazine ve maliye bakanı nureddin nebati, enflasyonu tek boyutlu devletin çözeceği bir sorun olarak değil tüm paydaşlarla hareket etmeyi gerektiren çok boyutlu mesele olarak gördüklerini söyledi."

ya arkadaş elinizde devletin tüm imkanları var ben mi çözeyim, ben mi faizleri arttırayım, ben mi liyakatli atamalar yapayım.

link
  • 2022 yıl başı: enflasyonu bitireceğiz.
    mart ayı: yıl sonuna enflasyon tek haneye düşecektir
    mayıs ayı: enflasyon sadece devletin çözeceği sorun değil.

biz mi çözelim a*k.
  • 6 ay uyusak düzelecekti, gözlerindeki ışık halledecekti, arkanda sayın cumhurbaşkanımız vardı da şimdi ne oldu?
  • o zaman şirketler maliyetlerinde yaşadıkları artışları fiyatlarına yansıtmayacak, zarar edecek. vatandaş da sizin piyasaya sürdüğünüz paraları harcamak yerine tasarruf edecek. hem de negatif faiz varken ve tasarruf edecek beş kuruş parası yokken.

nasıl olacak bu işler nebati? anlat da bilelim. şaka mı yapıyorsun sen?

vatandaş kendi kendine talebi kısmaz, şirketler "enflasyon da çok oldu ben zarar edeyim, yeter ki enflasyon artmasın" demez. sen para politikasıyla bunu yönetirsin.
  • sanırsın millet evde para basıp enflasyonu körüklüyor. ne yapalım mahallede faiz arttırımı mı yapalım ?
    bu iş bilmez adamlar yüzünden yakında yeni banker faciaları yaşanacak. ayrıca stagflasyon olan ortamda artık sen ne yaparsan yap o mızrak halkın götüne girmekle kalmayıp, kafatasını delip çıkacak. bir büyük sorunda devlet eliyle piyasaya para basıp ucuz kredi vermek. bedava kredinin sonunu şöyle düşünün; elleri bağlı bir insanın burnunu kapatıp ağzına huni sokup damacana ile su verilirse ne olur ? işte ekonomi o durumda.
    nebati bey ise işin gırgırında.
  • yağ gibi üste çıkmak buna denir işte.
  • darbe olur, halk sokağa çıkar çözer.
    dolar artar, halk dolar bozdurur yardımcı olur.
    pandemi olur, halk iban'a para atar yardımcı olur.
    deprem olur, halk maddi, manevi yardımcı olur.
    gitmediği hastanenin, geçmediği köprünün, kullanmadığı otobanın parasını öder.

onlarca örnek daha verebiliriz. inin artık halkın sırtından!

peki siz siyasiler; ne yapıyorsunuz orada ?

enflasyonu düşüremiyorsanız istifa edin. düşürecek olanlar gelsin.
  • adam haklı beyler dağılın. az bekle gülüm ben üzerime düşeni yapacağım.
  • bizim muhtara adam gönderdim
    o halledecekmiş

ağam bizimle eğleniy
hesabın var mı? giriş yap