• denizlispor ile parlayan oynattığı fubolla ve gösterdiği istikrarlı mentaliteyle gelecekte çok ses getireceğini göstermiştir, ankaragücü geçen yıl [2000-2001] onun elinde esmiş, bu yılda kasırgayla [1-8] lige başlamışlardır.
 • gelecegin fatih terimi olabilecek,hatta ondan daha oturakli ve dogal bir insan oldugu icin daha cok sevilebilecek antrenor.

  edit: yapmisiz bi hiyarlik iste
 • çalıştırdığı takımın süper lig gol ortalaması 7 olan insan (her ne kadar henüz 2. hafta olsa da)
 • fenerbahçeye tazminat sorunu sayesinde gitmeyerek kariyerini mahvetmekten son anda kurtuldu.son dönemin en başarılı teknik adamlarından.
 • cm oynayan teknik direktörlerden oynarken en başarılı olanı. hatta geçen sezon bir kere onunla cm ve ankaragücü üzerine sohbet bile etmiştim de bana furkanı gerçek hayatta sırf cm de başarılı diye almayı düşündüğünü ama sonradan bi arkadaşına scout ettirip almaktan vazgeçtiğini söylemişti
 • yener agabey'le yaptigi roportajdan ogrendigimiz kadariyla ayakkabilarini cikarmaya usendiginde evinde galos giyen, misafirlerine de sunan bir kahraman direktormus kendisi.
 • ankaragücü'nden gençlerbirliği'ne olaylı bir şekilde transfer edilen teknik direktör. ilhan cavcav'a göre yanal'ın sözleşmesi 2001-2002 sezonu sonunda bitmiş ve ankaragücü başkanı cemal aydın'dan icazet alındıktan sonra transfer gerçekleştirmiştir. cemal aydın'a göre ise sözleşme henüz bitmemiştir ve gençlerbirliği hile hurda ile transferi yapmıştır. neticede taraflar uzlaşamamış, işi fifa'ya götürmüşlerdir.

  bu konuda ankaragücü taraftarı'nın yaptığı terbiyesizlikten de bahsetmek gerekir, zira ersun yanal sezon sonlarına doğru "artık ankaragücü'nde misyonumu tamamladım başka hedeflerim var" diyerek ayrılacağını beyan etmesine ve takımın uefa kupasına katılmasını sağlayarak elindeki kadro ve imkan ile yapacbileceğinin en iyisini yapmışken, bazı kendini bilmez üç beş densizin hocayı her gördüğü yerde "ersun yanal ersun yanal ssöyle sen kimsin, 19 mayısın direkleri g.tüne girsin" şekilli bağırmaları vefasızlıktan eşşeklikten başka bir şey değildir, hele ki her fırsatta tribünde "ankara-gençler-anadolu kutsal ittifakı"nı dillendirirken.

  hasılıkelam gençlerbirliği'nde kısfmetsizlikler yaşamazsa iki-üç sene içersinde takımla büyük başarılar kazanacağı kesin olan teknik adamdır ersun yanal.
 • uyruğu türkiye cumhuriyeti'ne mensup teknik direktörler içerisinde fatih terim'den sonra ikinci sırada gelen , bardağın boş yarısından bakmak gerekirse de ligin flaş takımı yaratmayı becerebilmesi yönüyle kabiliyet açısından fatih terim'in önüne geçen futbol adamı.

  (bkz: ankaragücü)
  (bkz: gençlerbirliği)
 • oynattığı takımlarda "yediğinden çok atmak" prensibini uygulayan ve çoğu zaman da genelde tutmayan teoriyi gerçekleştiren, anlaşıldığı üzere başarılı teknik direktör.
 • lorant'ı istemeyen birçok fenerbahçelinin takımın başında görmek istediği teknik direktör.
hesabın var mı? giriş yap