• benim çalıştığım yerde var bunlardan bi tane. önceki akşam ocakta yemeği unutma suretiyle ev yangının eşiğinden dönmüş. olabilir, insanlık hali. hepimizin yemeği, çaydanlığı unutmuşluğu vardır. hatta bi keresinde fırında kestane unutmuştum da dumana itfaiye gelmişti.

böyle durumlarda ev yanacak diye korkarsın, sahip olduklarımı kaybedicem diye korkarsın, yaşadığım bölgedeki diğer insanlara zarar vericem diye korkarsın da sadece ama "sadece" kedim ölseydi napardım diye üzülmezsin. ama var böyle kızlardan. kendisi yansa kedisi yalnız kalacak diye üzüldüğüm kızdır.

edit: başlıkta ve metinde ısrarla "sadece" kelimesi geçmesine rağmen ilk anladığını doğru bilip bir karara varan ne çok insan varmış gördüm. sadece kedisine üzülmesi olay burada. "yanan ev, evin yanmasına sebep olacağı diğer evler, hayatlar falan umrumda değil, kedime bi şey olmasın yeter ki" mantalitesine bi eleştiri idi sadece. mal geliyor da can gelmiyor diyen tipler de ilginç. ev derken sanki boş arazi ortasındaki karton kutudan bahsediyoruz. ev yandı mı bina da yanabilir, etrafındaki binalara da sıçrayabilir. pek çok insan ölebilir, açıkta kalabilir. kedi de ölmesin tabi de bu kadar olayın içinde tek odaklanılan şey götü boklu kedi olunca abes yani.

entryi yazar yazmaz atıfta bulunduğum kıza attım linkini. beraber okuduk gelen yorumları. konunun asıl muhatapları olan biz kol kola gezebiliyoruz. siz sağınıza solunuza saldırın durun.
  • beki çok yalnızdır.
  • cana geleceğine mala gelsin diye düşünür. manyak mısınız lan? iki tane eşyayı mı üzüleceğim; yoksa ona bakacağımı ve dışarıdakinden daha iyi yaşama koşulları sunacağımı düşündüğüm bir hayvanın ölmesine mi? tabii ki benim yüzümden canından olmuş bir canlıya üzülürüm.
  • arabasına hırsız girince çalınan onca şey arasında en sevdiği cd'nin çalındığını farkedip üzülen kız versiyonu da vardır.
  • evini sigortalatmış kızdır.
  • kedi bir candır. bir can ölünce her insan üzülür.
    bu kime acayip geliyorsa önce insanlığının yerinde olup olmadığına bakmalıdır.
  • cana geleceğine mala gelsin düşüncesindedir.
  • hem cinsiyetçi hem de hayvan düşmanı olanlara dert olmuş kızdır. tabii ki kedisine üzülecek. o kedi onun hayat arkadaşı. sahip olduklarımı kaybederim diye korkmalıymış bir de. e kedi onun sahip olduğu kıymetli bir can değil mi? neyse ben bir şey demiyorum.

(bkz: sana oksijen veren ağacın dalını yaprağını sevsinler)
  • kediyi mal olarak gören malların varlığını göstermiş durumdur. yanan eşya yerine gelir, ev kurulur. her şeyin telafisi var ama yitip giden canın yok. ırkının sırf senin ırkından olmuyor oluşu, onun yanarak ölürken acı çekmeyeceği, ölmese bile acılar içinde bir iyileşme sürecinden geçmeyeceği anlamına gelmiyor.
  • 18 yıl önce ailece yaptığımız kazayı aklıma getiren kızdır. araçla takla atmıştık. bizde hafif yaralar vardı, araçta hasar büyüktü ve biz ailece kazada kafesi açılıp kaçarak kaybettiğimiz muhabbet kuşumuza çok üzülmüştük, çünkü telafisi olmayan tek kaybımız oydu.
hesabın var mı? giriş yap