• latince bir kelime olan exodus herşey den önce özel bir isimdir ve sanıldığı gibi 'çıkış' demek değildir. çıkış sözcüğü latinceye exitus diye çevrilir.

exodus kelimesinin, ki özel isim olduğundan 'e' si büyük yazılır, kaynağı eski ahittir ve israiloğullarının mısırdan büyük göçünü tanımlamak için kullanılır ve bunun anlatıldığı kutsal kitabın adıdır.

illa da kelimeyi analiz etmek istersek;

ex: 'out of' anlamı taşır. örnek ex-patria 'vatanının dışında' (expat diye adlandırılan durum)
    odus: latince de hiçbir anlamı yoktur. kısacası böyle bir kelime yoktur.

edit: odus candy crush taki paso düşen şu gerizekalı kuşmuş. atlamışım.

edit2: ayrıca kelimenin antik yunancası ise: èksodos, èkso "out of" ve hodòs "street" dir.
  • christian bale'in hz. musa'yı oynayacağı film.
    daha önce bir tv filminde isa'yı da oynamıştı.
    peygamber tipi görüyorlar herhalde adamda.
  • thrash metalin gelmiş geçmiş en iyi grubu.

pek fazla ün kazanamamış çünkü ün, şan, şöhret ve para peşinde koşmamış sadece kendi işlerini yapmışlardır. her dem kendilerine ait bir dinleyici kitlesine sahip olan ve benim naciz şahsi kannatim uyarınca asla dinleyicilerini üzecek bir yapıma imza atmayan, şu ana kadar çıkan hiçbir albümünde ballad çalışması bulunudurmayan ve yapmayacaklarını söyleyen, parasızlıktan bazı kliplerini siyah beyaz çekmiş ve son albümleriyle nasıl müzik yapılcağını birkere daha metal müzik camiasına göstermiş olan, dökme demir, paslanmaz çelik tadında gerçek müzik yapan grup*.

ve aynı zamanda nickimin kaynağı.
  • c64'teki bir cracker grubu.. (bkz: commodore 64).. super intro'lari olurdu bunlarin cok severdim o yuzden..
  • aynı zamanda 1948'de israil'in kuruluşu sırasında ilk yahudi göçmenleri taşıyan ve yanılmıyorsam pek çok politik soruna yol açan gemi.
  • ing. göç
  • 1960 yapımlı modern israilin kuruluşunu anlatan bir film. ancak en az film kadar ünlü olan filmin ernest gold tarafından yazılan orijinal müziği. exodus isimli bu muhteşem parça 1960 yılında oscar ve grammy ödülleri kazanmış. aynı parçanın piyanist maksim mrvica tarafından güzel bir şekilde yorumlanmış hali müzik kanallarında yayınlanıyor.
  • 1960 yılı yapımı, modern ve çağdaş israilin (çölü yeşerten israil konsepti) kuruluşunu anlatan, rock hudson'un (edit: doğrusu paul newman oluyor*)* yıkılmayan adam'daki cüneyt arkın modelinde dolaştığı, yanında aynı filmde "çakır çakır" peşinde koşan sarışın fabrikatör kızının muadili amerikalı kıza yolda arabayı çekip yüksekten filistinde bir bölgeyi gösterip,

- bebeğim buralar 3200 yıl evvel yahudi yurduydu, dün veya önceki gün değil anlıyor musun, şimdi tekrar yahudi yurdu olacak!!!

gibi replikler sarfederek, dersler verdiği, cnbce'nin yayınlamasıyla çevrildiği 60 yıllarda amerikan halkının faydalandığı bu objektif bilgi hazinesiyle geç de olsa tanışmamızı sağlamış film.
  • çok pratik gözüken, kripto paralar için masaustu wallet uygulamasi. ama gel gör ki 2 haftadır kullanıyorum ve pişman oldum diyebilirim. öncelikle benim gibi düşük miktar atayım bulunsun diyorsanız bir daha düşünün, altcoinlerdeki fee'lerde yollama ücreti 7-8 dolar civarında oluyor hatta bazıları 10 doları bulabiliyor. ben yüzer dolarlık bat, civic ve salt aldım. hesaba geçtiklerinde sırasıyla 93-94-92 dolar civarındaydı. ondan sonra program kendi içerisinde çevirme imkanı sunmuş şu civic'i %50 oranına augur'a dönüştüreyim dedim, kesintisiz 45 dolar civarı beklerken bi baktım yarım saat süren işlem sonunda hesabıma 27 dolarlık bir miktar tanımlanmış, dönüşümlerde inanılmaz yüksek bir kesinti söz konusu, he şimdi pişman oldum bunları çekeyim desem yine 7-8 dolarlık kesinti söz konusu olacak, yani 100 dolar yatıracaksanız baştan yatırma çekmeden dolayı %15'e yakın bir kayıp olacağını unutmayın. ayrıca 2-factor güvenlik özelliği de bulunmaması ayrı bir saçmalık. yine de ya ben alayım uzun süre dokunmayacağım diyorsanız düşünülebilir.
  • sferix'in synthwave tınıları barındıran güzel parçası.
hesabın var mı? giriş yap