• yazılanlara göre kaza yapan oğlunu olay yerinden hemen alıp yurtdışına kaçırdığı iddia ediliyor.
  • katilin annesi, yardakçısı. yaralı insanları orada bırakıp kaçan vicdansız ilkel canlı. misli misli çıksın umarım tüm ailenizden
  • 27 şubatta sergisinde bulunduğum, sohbet ettiğimiz, oğlununda edebiyat hocaysıyla sergide bulunduğu arkadaşımın aile dostu hanım, olayı şimdi öğrendim hayretler içerisindeyim dilerim bir yanlışlık bir hata vardır olayda, ölen kişi için içim parçalandı gencecik bir baba ardında acılı eş ve yetim evlat kaldı allah sabır versin, allah rahmet eylesin

edit; onlarca mesaj gelmiş hepside aynı, “yanlışlık hata” kısmını geri zekalı diyemeyeceğim güruh kendi zeka seviyelerinde anlamış, yazdığım entryi değiştirmeden burdan söylüyorum; yanlışlık dediğim kısım, hata dediğim kısım apar topar kaçma kısmı, bu hanımın bu kötülüğü yapmamış olması temennisiydi ölen kişi için zaten duygularımı belirttim, böyle acı bir olayda hangi vicdansız, hangi şeref yoksunu suçlu olan tarafı korur kollar yada teşebbüs eder! allah böyle düşündüğümü ima edenleride mesaj atanlarıda ıslah etsin saafi kötülük dolusunuz

ağzında sakızı ile kaçışı, sonrasında dalga geçer gibi “pırıl pırıl çocuk” demesi sergide gölgelerimiz diye sahte sanatçı numaralarından sonra spoi vereyim; türkiye'de neredeyse duymayanın kalmadığı olay nereye evriliyor dersiniz? neden kaçtılar, neyi bekliyorlar, neden dönmüyorler söyleyeyim, olay şu an kan parasına evrildi evet evet yanlış duymadınız kan parasında anlaşma sağlanınca dönecekler! pırıl pırıl çocuğun ailesinin avukatları ölen adamın karısına çok ciddi rakamlarla teklifte bulundular aslında neredeyse anlaşıldı gibi sadece olayın durulması bekleniyor olay nasıl mı durulacak sosyal medya ve ana akım medya haberi değersizleştirince olay el altından kapanacak. evet kapanacak çünkü ölen kişinin hakkını savunan haklıyı savunduğunu zanneden insanlar neyin içinde olduğunu bilmeden kuru kuruya savunmaya geçtiler tabii ki ölen kişinin karısını hedef göstermek değil niyetim ama madem niyetin anlaşmatı çıkıp konuşsaydında insanlar sizin yerinize bu kadar kendilerini paralamasaydı, olayın özeti kaçtıkları için henüz dava açılmadı kan parasında anlaşılacak pırıl pırıl çocuk adam öldürmekten değil kamu davasından yargılanacak, bu ayaklanma şu anlamda güzel oldu ölen öldü ama ardındakilerin hayatı garantiye alındı, hiç olmazsa bu insanı bir nebze olsun rahatlatıyor, her yere yazıyorum :)
  • annedir, sakınır bu gayet normal ama 5 kişiyi 16 yaşında direksiyona geçip ezen birini kaçırmak annelik değil caniliktir.

en az oğlu kadar suçludur.
    oğlunun 16 yaşında direksiyona geçmiş olması muhtemelen ilk deneyimi değildir bunu defalarca kez yapmıştır, anne ve varsa baba da göz yummuştur, yani bu ölümlerin ayak seslerini zaten duyup müdahale etmemişlerdir zamanında.

insan eti çok ucuz, yazık günah.

edit: aynı zamanda maktulün ve yaralıların cep telefonlarını da gasp etmişler, böyle bir iddia var. sanırım yardım veya polis çağırmasınlar diye.
    battıkça batmışlar.

edit: babası varmış.
    ismi bulent cihantimur, onun bu konudaki tutumunu bilmiyoruz.
  • kaza yapan ve bir kişiyi öldüren oğlunu yurt dışına kaçıran yazarımsı. sanki devlet onları oradan getiremeyecek. acaba kaç yıl kalmayı planlıyorsunuz arap ellerinde eylem hanım ?

edit: birde yaralıların telefonlarını yağmalanmış. bu bildiğin dişi hannibal lecter!

edit 2: kadınların ne kadar okumuş olursa olsun sıra dışı bir durumda ne kadar saçmaladıklarını da bize göstermiştir. kaza ilk haliyle kalsa oğlu 3-5 yıl yatıp belki onu da yatmayıp çıkacaktı. şimdi işin içine yağma da girince belki oğlu değil ama kendisi için çok ciddi cezalar söz konusu olacak. yandı gülüm keten helva misali. (bkz: sen şimdi naneyi yemedin mi)

edit 3: sayın cumhurbaşkanımızın adalet bakanına bir gece yarısı açacağı "yahu böyle bir şey nasıl olabilir" temalı telefonun ardından kendisi ve oğlu ile alakalı hızlıca kırmızı bülten çıkarılacaktır. ibrahim keloğlan olayında da böyle olmuştu çünkü.

edit 4: burada utanmadan analık vs. diyerek bu kadını savunanlar şerefinizi kaça satıyorsunuz?
  • kazazedelerin cep telefonlarını da olay yerinden çalıp kaçan kadın. bu suç olmalı. gasp'a vs girmiyor mu? hem adamları öldürüp yarala hem de kişisel eşyaları çal? bilen aydınlatsın.
  • “bu sergi sadece sanatı ve estetiği değil, ruhun derinliklerine doğru bir yolculuğu da temsil ediyor. her bir eser bir anın, duygunun ve düşüncenin izini sürüyor, izleyiciyi iç dünyasını keşfetmeye çağırıyor”

“sergimdeki eserler, harfler ile renkleri buluşturuyor, şiirleri resmediyor, resimlerin şiirini yazıyor. sizi bu eserlerin başında iç sesinizi dinlemeye davet ediyorum. bir şiiri okuyup, resmini hayal edin dilerseniz. ya da dilerseniz bir resme bakın ve onu bir şiirle eşleştirin. bu benim hayalimdi ve gerçekleştiği için çok ama çok mutluyum. hayalime ortak olmanız benim için çok değerli.”

“ahlaklı yapılan bir düşünce ürünü, kendinden öncesinin anlamlı sorumluluğunu taşıdığı sürece saygınlık kazanır” cümlesini kendisine kılavuz edindiğini de açıklayan eylem tok, şunları ifade etti: “bu benim kendime sözümdü. her ne yaparsam en iyisini hedefleyecektim. işini en iyi yapan insanları örnek alacaktım. yaşam öyküm beni bir noktaya taşıdı. yavaş yavaş değil, birdenbire gördüm iyiyi de kötülüğü de… insanı tanıdım, sorular sordum, cevaplarını içsel yolculuğumda aradım. kendimi sanatla tarif ettim. şu an burada bulunan ve bulunamayan çok değerli insanlar bana el verdi. yol göstericim, dostum oldular.

beni yaptığım işlerle tanıyıp seven, bugün de yalnız bırakmayan değerli konuklar; öncelikle burada bulunan dostlarıma ve sizlere teşekkür etmek istiyorum. burada bulunamayan arkadaşlarımın da kalplerinin benimle olduğunu biliyorum. hayat basit aslında… birbirimizin gölgesiyiz. iyiler ve kötüler var dünyada. kurşunlanarak, bombalanarak, yakılarak, dövülerek öldürülen yazarlar, sanatçılar iyi insanlardı. ülkesini terk etmek zorunda kalan aydınlar iyi insanlardı. onların savaşı kendileri için değildi sadece; katillerinin, düşmanlarının iyi bir yaşama sahip olması da dertleriydi. ve şimdi bizler sorumluyuz. tüm dünyanın iyiliği için savaşmış bu insanların mirası bize emanet. işte bu yüzden birbirimizin gölgesiyiz.”

en son açtığı sergideki hariçten okuduğu gazel bu. ne büyük laflar ama değil mi?

şimdi ülkeyi terk etmek zorunda kalan bir aydın oldun mu sen de diye sormak gerek? iyi tarafta mısın yoksa kötü mü? kimin gölgesisin veya kim katil mesela? oğlun mu yoksa sen mi?
  • rezillikler silsilesine 2 zincir geçirmiş anne ve oğlu. ama paranız var ve sonsuz imkanlarınız değil mi! karma çalışır ve umarım biz görürüz
  • katil oğlunu yurt dışına kaçıran, oğlunun öldürdüğü- yaraladığı insanlar yerde can çekişirken yardım etmek yerine cep telefonlarını alıp kaçtığı iddia edilen, işine gelince de insanlara ahlak-iyilik-namus satan yazarımsı

not: yazar değil de yazarımsı demek daha uygun, zira elle tutulur bir eseri yok, kocasının parası ve çevresiyle kendince bir şeylerle oyalanmış işte
hesabın var mı? giriş yap