• profil fotoğrafınada babasının fotoğrafını koyup dikkat çekme peşinde koşan insandır.
  • anlaşılmayan insan tipleridir. yanında birilerinin olmasını istediğini anlarım ancak, bunu sosyal medya üzerinden yayıp insanlara bildirip yapmacık tepkiler almasını anlayamam.
    anlayamıyorum ki, kendi acını yaşamaya çalışırken o esnada nasıl olur da sosyal medyaya zaman ayırıp bunu burada duyurabilir ve beğenen sana yorum yapan insanlara cevap verebilirsin. üzüntünüzü sanal yaşamayın bari.

edit : madem eşe dosta haber vermek için bunu yapıyor-muş-muş, cep telefonu çoktan icat edildi; bir haber verin hele kendisine.
  • bunların bir de r.i.p yazanları vardır.
  • arkadaşımdır. dirayetli insandır. ben yapamam onun yaptığını ama eleştirmek de bana düşmez. herkes acısını istediği gibi yaşar. buna da karışmayın artık
  • cenaze için çevresindekileri haberdar etme amacında da olabilir, kendi halinde acısını da yaşıyor olabilir. anne/baba acısı yaşayan adamın nasıl davranması gerektiğini de yargılamayın isterseniz amk.
  • haber vermek gibi basit bir işi yapan insandır. zaten o saatten sonra yapabileceği tek şey odur. babanı son yolculuğuna sevenleriyle beraber uğurlarsın. hiç bir hayat tecrübesi olmayan, sikiğin biride bunu yapış yolunu eleştirir. merak etme bir gün sana da yapacak tek şey o kalacak. herkesin başına geleceği gibi. sadece çevrene haber vereceksin ve babanı toprağa gömeceksin. belki senin gibi sikiğin biri çıkar; " şuna bak babası ölmüş, adam telefonla haber veriyor" falan der. hayat bu, çünkü aptal insanlar her saniye çevremizde.
  • çokta tuhaf olmayan tiptir.. amacı sevdiklerine, yakınlarına, belki telefonla ulaşamayacağı kişilere bunu duyurmakta olabilir.. sevilen birinin ölümünü kimse sosyal medya malzemesi yapmaz bence.. yapan varsa ruh hastasıdır zaten..

mesela 2 hafta önce arkadaşım vefat etmişti, abisi facebookundan cenaze tarihi ve bilgilerini paylaşmıştı, cenazesine katılmak isteyenler, son yolculuğuna uğurlamak isteyenlere görsün diye yapmıştı bunu mesela.. şimdi bu adam mal mı oluyor? ben abisini çok tanımazdım, arkadaşlarım da öyle.. bizim belki haberimiz olmayacaktı bile orda görmeseydik.. yani bi de bu boyuttan bakmak lazım bence bu tipe yüklenmeden..
  • gazete ilanının güncel olanını yapmıştır.
  • herkesi eleştire eleştire bitirdik. kol kılını almayan kızdan girildi, kirada oturandan çıkıldı, çalışan annelerden girildi, kısa kollu gömlek giyenden çıkıldı... ve daha bir çok örnek...
    sıra buraya geldi demek...
    annemi babamı kaybetmedim çok şükür, halam amcam öldüğünde de facebook'tan duyurmadım, fakat duyuranları da eleştirmiyorum.
    herkes rastgele ekleşmiyor fb.'ta, hatırlatalım. iş, okul ve aile üyelerinden oluşan listeye sahip bir çok kişi var. onları haberdar etmek, acısını paylaşmak istemiş olabilir.
    tek tek telefon edemeyeceğine göre, etse de belki üzüntüsünden konuşamayacağına göre...
    az vicdanlı olup, az hoşgörülü olup, az geniş yürekli olup, az acıya saygılı olup, eleştiri furyasına acıları, ana-baba ve evlat kayıplarını katmasak iyi olur.
    allah kimseyi yakınlarının kayıplarıyla acı şekilde sınamasın.
    etrafımda bu kayıplar sırasındaki bir tavrımdan dolayı bana küfür edecek, aleştirecek bir kişi varsa da, kısa sürede bir şekilde hayatımdan çıkarma şansım olsun dilerim.
  • ne kadar kolay ve ucuz niyet okuması yapıyorsunuz.
    facebook bir iletişim,haberleşme mecrası doğalında.en hızlı ilan panosu.kişi karşısındakini kendi gibi biliyor neticede tabi.
hesabın var mı? giriş yap