• sadece kilo olarak zayıflamamış dedirten zâttır kendileri.
  • mont parasıyla doyacak fakirleri hesaplayıp sonra da dünya boktan yer demek, işte bu bir aptallıktır kusura bakmayın.

o acıdığın fakirler sonra dünya'nın amına koyuyorlar. o acıdığın fakirler yüzünden mesela türkiye bu halde.

sabancı giymeyecekte ben mi giyeceğim 60.000$'lık montu, kıskanç dantel yazarlar birikir yine birazdan.
  • dünya herkese yetecek aslında. birileri daha iyi yaşamaları için birileri daha kötü yaşıyor.
  • akıllara cahit zarifoğlu'nun şu cümlelerini getiren monttur;

"burası dünya! ne çok kıymetlendirdik. oysa bir tarlaydı; ekip biçip gidecektik."
  • bu aileyi ve ticari politikasini her zaman takdir etmisimdir. basit bir ressamın yapi kredi sergisinden tabloyu alir ve bir sene bekletir. daha sonra sabanci adıyla satisa 100 kat degerinde satar gelen geliride okullara kimsesiz garibanlara bağışlar. yanina gidersiniz bir bağış istersiniz vermezler her sey kurumsal olmali ve araştırılır doğru yere gider. sabanci alıyorsa vardir bir nedeni. bu montu alirkende dusunmustur bir sefili. nur icinde yatsin
  • gerçekten beğenerek mi almış, kazıklanmak için mi almış merak etmedim değil.

neden satın alındığı anlaşılmayan monttur.
  • ismail abinin ceketlerine benzettiğim monttur. pek bi dişi geldi bana olmadı gibi faruk abi
  • sabancı ailesinden olmak bile yetmez bazen. ama böyle bir mont ve servis edilen haber sayesinde, onu tanıyanların sayısı en az 2 katı artacaktır. belki de 20 katı, bilemedim.

aslında parayı monta değil, reklama vermiş. bazen çok daha fazlasını kazanmak için, bazen de tanınırlığın verdiği anahtar ile farklı kapıları açmak için bu tarz haberler işe yarayabiliyor.

monta ayırabileceğim üst limitten 100 kat daha pahalı olan monttur.
  • "küfürün adı günah olmuş" dedirten monttur. tamam, para bayağı çok, şaşırıyorsun nasıl harcayacağını da bu ne be olm? bu hangi duygusal dezenformasyonun dışavurumudur?

--- spoiler ---

x: vaaay! karşşşim yeni mi mont?
    f: aynen kankooo?
    x: ne kadar verdin buna?
    f: 60.000 dolar kanko.
    x: bence çok iyi durmuş üstünde.
    x: ...
    f: hadi ben kaçtım.

--- spoiler ---
  • kelimenin tam anlamıyla (bkz: kitsch) bir monttur. zenginim, istediğimi alırım, giyerim, yerim, içerim deyince böyle oluyor işte.
hesabın var mı? giriş yap