• (bkz: besyo)
  • turizmi ilgilendiren bütün bölümler. her şeye sazan gibi atlayan, enerjisi yüksek dışadönük bir yavşak olmanız yeterli.

edit: yahu arkadaşlar; anladık, hepiniz öyle değilsiniz. ama hepinizi toplayınca o çıkıyor işte.* özellikle turizm sektöründe terfi basamaklarını hızla tırmananlara dikkat etmenizi rica ederim. turizm sektörü böyle insan seviyor demek ki, n'apalım?
  • işletme. en gerizekalısı da okuyor , en akıllısı da.
  • üniversiteden üniversiteye değişen bölümlerdir, götü boklu sanat tarihi eğitimini gidin oxfordda falan alın görün ebenizinkini.
  • işletmedir, kendim mezunum ordan biliyorum. hayatımda bu kadar gereksiz bir bölüm görmedim. ne okuduğun belli değil.

edit: bazı arkadaşlar işletme bölümü dekanı gibi alınıyor bu duruma. bölüme gereksiz dedim okuyanlara değil. bu uyarıyı da ne yazık ki okuduğunu anlamayan andaval arkadaşlara ithafen yazıyorum. sen en zekisin kardeşim, bölüm kötü.
  • gender studies. en kral üniversitede bile bunu okuyanlar gerizekalıdır.
  • tıp fakültesi yazan arkadaşlardan biri başka bir başlıkta hemşireyim doktorlar bizim amirimiz değil demiş, bir başlıkta ben doktorum tabi ki her yerde söyliycem demiş, başka bir tane de bulgarım güzelim doktorla evlenip rahat yaşamak istiyorum yazmış, kendi açtığı başlıkta doktorum polo alamıyorum diye ağlamış, başka bir tanede ben almanyada fayans döşüyorum doktorlar benden az kazanıyo demiş.. en son dönüp buraya gelmiş 6 sene kas kemik öğreniyolar başka bir şey yok yazmış :)

ben de diyorum niye ekşide bir doktor antipatisi var, böyle manyaklar yüzündenmiş demek ki..
  • besyo bunların açık ara önde gidenidir, işletme de onu zorlar sıralamada.
  • (bkz: uluslararasi iliskiler)

bizim bolumun birincisi litvanyali bir kizdi. zaten o kiz bir gun bana kanatli hayvan ne diye sordugunda acaba dogru yerde miyim diye kendimi sorgulamaya basladim.

bir bolum dusunun ki en basarili ogrencisinin anadili egitim dilinden farkli.
  • türkiye'deki üniversitelerden bahsediyorsak, bölümlerin %80'i bu şekildedir. isim yapmış üniversiteler hariç çoğu üniversiteden hiç ders çalışmayarak mezun olabilirsin. çan eğrisi diye bir sistem var, 50 geçer not ama 25 alarak geçebiliyorsun. herkes mezun, herkes iş arıyor ve çok az kişi okuduğu bölümün işini yapabiliyor. çoğu kişi ise okumak için okuyor.
hesabın var mı? giriş yap