• artık istanbul'da bir konser vermesi gereken adamlar. sonraki gün bitirme ödevimin final jürisi olsa yine giderim. o derece.

gözüm yaşlı yollarını gözlüyorum.
  • holy fire'dan çıkan son video klipleri late night için tık tık.
  • asla bozulmayan üstüne koya koya yoluna devam eden müzik grubu. torunlarıma dinlemeleri icin baskı uygulayacagım.
  • 2019 tarihli 20 parçadan oluşan iki bölümlük everything not saved will be lost isimli albümlerinin 2.partında neptune adında bir parça vardır ki ...
  • yeni albümden exit şarkısı ne güzel de bir şarkıymış. nakarat kısmı beni benden aldı.

ı said ı'm so sorry
    to have kept you waiting around
    ı wish ı could've come up
    ı could've shouted out loud
    but they got exits covered
    all the exits underground
    ı wish ı could figure it out
    but the world's upside down
  • late night isimli şarkılarının solomun remix versiyonununda gözden kaçırılmaması gereken grup.
    buyrunuz
  • 2. albüm total life forever, bir antidotes değil.

nitekim foals'ın gideceği yönü merak ediyordum. zira post-punk grupların gidişatı ya hepten elektronik * ya da adult-contemporary * oluyor.

foals 2. gruba daha yakın. sanıyorum turnede çala çala sıkıldılar antidotes'un basit alt yapılarını. lakin foals'ın güzelliği dans edebileceğin fakat içinde "we bully clouds now, to pass the time away" gibi şık sözlerin tekrarlandığı, radiohead'in kid a/amnesiac dönemi gibi bir albümdü. ayrıca tüm bunu her elektronik efekt, synth ve klavyeden uzak durarak yapabildiler.

gerçi beğenmediğim albüm adamları şana şöhrete taşıdı. demek istediğim müzik zevkim kitlelerden üstün demek değil. antidotes'un yeri başkaydı. arada kendimi evden atıyorum, ama yapacak birşeyim yok. muhitimiz de insanların yaya olmadığı bir yer. insan kendine kondurunca kaldırımda yine yalnızım. yokuş çıkarken ne güzel dinlenir ve de cassius nasıl eskimeyen bir şarkıdır. şimdi yer yer coldplay olan britrock boku bir şarkı herkesin beğendiği miami. benden birşey alınmış gibi hissediyorum. birinden alacağım varmış gibi.
  • geçtiğimiz yıl çıkan son albümlerindeki neptune isimli şaheserle progresif sulara da tertemiz yelken açmış grup. bayılarak dinliyoruz.
  • orijinal sound'larının üzerine koya koya ilerleyen, özünü kaybetmeyen ama tekrara da düşmeyen, her albümde gelişen grup.
  • kendi kendinize dans etmenize yarayan ağır aksak ritimlerine kurban olduğum über grub.
hesabın var mı? giriş yap