• hatırladığım kadarıyla okulda okurken bazı hocalar tarafından epey kösteklenmiş müzisyendir. sanırım kendilerine göre fazla yaratıcı ve ufku açık bir öğrenci olmasından idi bunlar..

çünkü klasik okuyorsan klasik ol.
    çünkü caz kaka, pis.
    çünkü sınırlarımız içinde kal. maazallah boynuz olarak biz kulakları geçersen, kahrımızdan ölürüz biz egomanyaklar.

ama sanırım bunlara rağmen yine de kendi yolundan gitmiş, iyi ki gitmiş. bazı insanlar türkiye için birkaç numara büyük.
  • yahu bu adam o küçücük parmaklarıyla nasıl çalıyor demeyin çalışınca herşey olur derler.canlı izledim ve çok beğendim.jazz çalışması nedeniyle konservatuardan boşu boşuna atılanlar listesindedir.o hocaların ne bok yediklerini zannettiklerini anlayamadım ama genco arı nın jazz kariyerine devam etmesi için tam tersine tetikleyici bir etkisi olmuş gibi.o zaman kuru bir teşekkür onlara.genco arı nın da azmiyle bu noktaya gelip bizi quarted muarted grubu ile coşturduğu için ona binlerce içten teşekkür.
  • “elektrikler kesildiğinde müzik yapabilecek insanlara lütfen saygı duyun” diyen müzisyen kardeşimiz.

samimi sohbetine denk geldiğim yer link

edit: link
  • quartet muartet'i kişisel kaprisleri ve para hırsından dolayı dağıttığından beri küsüm ben bu adama..türk cazına yapılmış en büyük ihanetlerden biridir bu yaptığı.ayrıca ölmek için bu kadar çabalayan birini de hiç görmedim.mide ameliyatı ol,sigarayı ve içiyorsan içkiyi bırak,bir şeyler yap kardeşim,gencecik yaşta neden ölmeye bu kadar uğraşıyorsun ki..!
  • dünyayı yorumlayışı çocukça bir mistisizmle sınırlı ve estetik algısı bu kadar berbat birinin, aydın esen'in ülkedeki tek halefi olması ne tuhaf. yeteneğinin, duyuşunun ve bilhassa doğaçlama kabiliyetinin hududu yok.
  • müziğin einstein'i olan über tatlı insan. olağanüstü bir üretkenlik sergilemektedir. bu üretkenliği ile soyadının hakkını fazlasıyla vermektedir. kendisini klavye,piano bass, davul çalarken görebilirsiniz, hepsinde de çok iyidir fakat kendisi tuşlu çalgılar üstüne çalışır genelde. albümleri son derece muazzam olmasına rağmen, ne yazık ki pek kolay bulunamıyor, tabiartık günümüzde dijital lisanslar mevcut.

ayrıca stanley clark, anthony jackson gibi bir sürü insan kendisine methileyer düzmektedir, gönül isterdi ki , güzel kaliteli, iş yapan her insan değerini bulsun, hakettiği makama otursun ama ne yazık ki öyle olmuyor. sadece genco hocaya özel bir durum değil.

babasının fotoğrafını gördüm tekrar anladım, insanın annesi babası neyse kendisi de o oluyor. böyle dahi niteliğindeki insanın, kendini hiç bozmadan, tüm insanlara son derece sevgili ve saygılı olması, pek alışık olduğumuz bişey değil.

stüdyosunun fotoğraflarını gördüm, kafamda kurduğum universal studios ayarında bişeydi, baktım sadece kaliteli olsa da çok minimal ekipmanlar var. bu alçak gönüllülüğü bir defa daha şaşırttı beni. buradan kendisine sevgilerimi gönderiyorum.

edit: bu entry 25 mayıs 2017'de yazılmıştır. hesabım uçurulduğu ve tekrar yazar olduğum için yazmak istedim. bu entry üzerine genco arı, sosyal medyadan beni aramaya başlamış ve takip ettiğim için görmüştüm. uzun uzun sohbet etmiştik sosyal medya üzerinden, kendisi çok seviyorum ve tekrar buradan sevgilerimi, saygılarımı iletiyorum. iyi ki varsın
  • ülkemizde yavuz çetin, erkan oğur ve genco arı'dır bermuda şeytan üçgeni benim için. bugün kendisiyle beraber müzik yaptık, dinledik, konuştuk, mutlu olduk. dünya çapında bir yetenektir.
  • hande yener'in en bi' müthiş albümü apayrı'da, albümü ilk dinlediğimden beri diğerlerinden hep ayrı bir yere ve de yan yana koyduğum iki şarkının -ki kendileri düş bozumu ve sorma oluyorlar- aralarındaki organik bağa sebebiyet vermiş müzik adamıdır.
    şarkıların aranjesini yapmış, sadece aranje ile kalmayıp enstrümanlarına da el atmış über müzisyendir ve söz konusu aranjeleri yaptığında kendisi henüz sadece 23 yaşındadır.
    benim gibi bir fani ise bu bilgiyi şu gün yapılan bir kartonet tarama esnasında tesadüfen ve albümün çıkışının üzerinden 14 küsur sene geçtikten sonra farketmiştir.
    ve evet hâlâ apayrı dinliyoruz.*
  • bir de kendinden küçük, perküsyoncu kardeşi vardır: gencer arı. o da iyi çocuktur.
  • motto müzik'te can şengün'ün konuğu olmuştur.

meraklıları şuradan izleyebilir: https://www.youtube.com/watch?v=_ljprtqjsm0
hesabın var mı? giriş yap