• yaptığı her iş inanılmaz başarılı olan, pop da yapsa jazz da yapsa sevdiğimiz adam.
  • george sana buradan sesleniyorum. tamam, iyisin, hoşsun, severek dinliyoruz. muhteşem bir sesin var. harika gitar çalıyorsun. inanılmaz bir kulağa sahipsin. ama yalvarıyorum şu her attığın soloya sesinle eşlik etmeyi bırak. n'apıyorsun? solfej mi çalışıyorsun? konservatuvara mı hazırlanıyorsun? tamam, arada konserlerinde şov olsun diye yaptın, yine yap. ama bari stüdyo kayıtlarında rahat duraydın. saf gitar duymak istiyorum hacı, kendi enstrümanından rol çalma.
  • aşmış, akor ve solo manyağı jazz gitaristidir. take five yorumu ve breezin' parçası dinlenmeli, mümkünse videosu izlenmelidir. kendisi jazz müziğinde yaptığı çalışmalar ve parçalarla çığır açmıştır. bazıları tarafından bir dönem pop ve popüler çalışmalara girmesi sonucu haksız eleştirilere maruz kalmış olsada o eserleri bile inanılmaz bir alt yapı ve müzikal deha imzası taşımaktadır.
  • geçen yaz harbiye açıkhavada dinlediğim usta.

gerçi konser reklamlarında nat king cole parçaları çalacağı duyurulmuş olmasına rağmen, ağırlıkla kendi parçalarını çalması, "ne gerek vardı" dedirtti ama gitarıyla, sesiyle muhteşem bir ziyafet çekti.

nothing's gonna change my love for you hiç bu kadar güzel olmamıştı, olmaz da...
    hatırlayınca hala tüylerim ayakta.
  • (bkz: apollo creed)'e benzettigim adamin web sitesi;

http://georgebenson.com/
  • verve etiketiyle çıkan son albümü "irreplaceable" da, günümüz sounduna uygun, cazla ilgisi olmayan parçalara imza atan caz gitaristi. six play, black rose, stairway to love diğerleri arasından öne çıkıyor.
  • george benson gelmiş geçmiş en iyi caz gitaristlerinden biri olabilecek kadar yetenekli olmasına rağmen şöhreti ve parayı tercih edip bu yeteneklerini pop alanında değerlendirme yolunu seçmiştir.bize de gençken kaydettiği caz parçalarını dinlemek kalmıştır.
  • bugün 70nci yaşını kutlamakta kendisi. nice uzun ömürler dilyorum.
  • kulaklarından yetenek fışkıran bir adam. özellikle sololarına sesiyle birebir eşlike etmesi takdire şayandır. ama şarkılarının sound'u hep seksenler popundandır, rahatsız eder. yorumları daha iyidir genelde.
  • hem sesi hem gitarı su gibi akan müzisyen. adam gitarı o kadar yumuşak çalıyor ki yorulmadan, sıkılmadan uzun süre keyifle dinliyorsunuz. vakti zamanında 1980 yılında çıkardığı give me the night lpsini on liraya almıştım akmardan, uzun bir aradan sonra geceme renk kattı yine.

"never mind the weather,
    we'll be dancing in the street until the morning light."
hesabın var mı? giriş yap