aynı isimde "gibi" başlığı da var
16514 entry daha
  • acaip bir dizi.

gülüyoruz, eğleniyoruz ama alttan alta mesaj dolu dizi yapıyorlar adamlar. (bkz: feyyaz yiğit) (bkz: aziz kedi)

son bölüm şako bosphorus bu alt mesajı yoğun olan bölümlerden biriydi.

ben de bölüm içinde güldüm, keyif aldım ama adamlar ne anlatmaya çalışıyor diye kafa yorarken ümit alan'ın güzel yazısına denk geldim.

merak edenler için buyurun incelemeye. yazı
  • cem yılmaz'ı tahtından indiren feyyaz yiğit'e teşekkürler.*
    kıvanç kılınç ağbi. sana da teşekkürler.*
    kürşat öçalan ağbi. cansın. teşekkürler.*
  • masaya gelen tavuk döner sahnesine o kadar çok güldüm ki yanaklarım ağrıdı, gözlerim yaşardı. bir dizi/film'de hayatım boyunca en çok güldüğüm sahne bu olabilir. hala aklıma geldikçe gülüyorum sonra kendi kendime bu kadar komik mi gerçekten diyorum.
    sonra böyle bir saçmalık yok ya diyerek tekrar gülüyorum.
  • 5x3 keyifli bir bölümdü. ama hikaye bir yerden sonra taşınamamış. final kötüydü. malzeme o kadar iyiydi ki o final basit ve acele kalmış.

bu bölümü beğenen bunu da beğendi:

(bkz: office space)
  • acaba bu deneyim kelimesini ilk işe alırken bir dünya kriterde deneyim arayanlar için mi kullandılar. deneyimin kendisi de nahoş ve sert zaten, deneyim kazanana kadar s.kiyoruz, gibi.
  • 5x3'teki semih karakterinin niyetini daha bölümün başında belli ettiği dizi.

--- spoiler ---

ilkkan'a ilk azarını kaydığı sahnede "senin suratına sokim ben, geri zekâlı mal!" diyerek kadrajdan çıkar.

bölümün ilerleyen dakikalarında ilkkan'la patlatma fantezisini paylaşacak olan semih bey'in bilinçaltının dışa vurumudur bu feveran aslında. senin suratına sokim ifadesinden ve söyleniş şeklinden de anlaşılabileceği gibi kafasında blow job gibi masum bir eylemden ziyade face fuck vardır. bunlar önemli detaylardır.

--- spoiler ---
  • konular gayet iyi bence ama son sezonda az biraz farklılıklar görüyorum. mesele biraz daha entelleşmiş sanki ve bu kötü bir şey değil. dizi doku olarak da değişmiş gibi duruyor. belli bir kesiti gülmekten öldüren (ekmeğini insta-tiktok yiyor bunun) bir yapısı sanki daha az.
    yukarıdaki dediğim şeyler tespitti. ama eleştireceğim bir konu varsa o da kendi içinde klişe olması. hani uzun zaman sonra geri dönüş yapan dizi-filmlerde eskinin sevilen replikleri yeni bölümlere yedirilir ya. sırf eski seyirciye daha sempatik görünmek ve kaybolan bağlantıyı kurmak için. işte 5. sezonda gibi dizisi sanki buna düşmüş. ilkkan ve yılmaz'ın sarılırken birbirine vurmaları, yılmaz'ın ersoy'a bak hele yarram gibi bir replik kurması buna örnek verilebilir.
    gibi, geçmişin ekmeğini yemek zorunda olan bir durumda değil gayet gidiyor. bir de dizi zaten her bölüm farklı konsept ve farklı efsane repliklerle özdeşleşmiş. bunun dışında gayet iyi gidiyor.
  • yanlız bu kadar güzel beyaz yakalı tasvir edilmez be kardeşim. bu arada sekreter kıza bayıldım çok güzel, dişi bir wibe i var kızın.
  • son zamanların en iyi dizisi
  • esra piçi yok mu bu sezonda acaba.. :(
1728 entry daha
hesabın var mı? giriş yap