• beyoglu zambak sokakta muthi$ bir gece kulubuydu. (((godet))) cok kucuktu ama yeterliydi. elitti, temizdi. after party'ler oglenlere kadar surebiliyordu. 1998-98 yillarinda haydi saat de dort oldu kapatalim dukkani kavrami cok keskin degildi. be$ler altilar gorulurdu.

gormek demi$ken, bir gece, ya 99 ya 2000 filan, gece sonlanmak uzere, saat dort be$ sulari, kapida kim belirsin, okan bayulgen, baktim koruma ile konu$uyor, kulak kabarttim, o butun havasiyla:

"yahu sizin bu ust kat vardi hani, iyidi be, noldu o, ne zaman aciliyor"

ben: - naber abicim, iyisin..
    okan: - tamamdir, senden naber?

- - -

gercekten ust kati vardi godet'in, bir ust kati. sonra dort ust kati daha vardi. buranin bir ust katinda pek cok televizyon insani gorup laflami$ligimiz vardir yillar evvelinden. sonra godet'in ofis geceleri vardi mesela. kulup kapandiktan sonra ofis gecesi varsa en ust kata tirmanilirdi biralar alinip. oyle biletle parayla da girilemiyordu tabii.

• godet ilk açıldığı zamanlar dj emre drum and bass çalardı. onu dinlemeye giderdik hep, sonra nedense deişti, herkes gibi paranın techno'da olduunu anlamış olsa gerekki, o tarafa yöneldi. ne yazık...
  • sürmeli otel deki yerinden ayrıldıktan sonra nişantaşı shuya açılacak olan mekan.
  • kendi kendini bitiren mekan, kapiyi kasicam madonnadan baska kimseyi almiycam diyerekten gercek kitlesini kaybetmekle burun buruna gelmis kasinti penthouse, 5 sene oncesinin efsane taksim mekani.
  • bayram sonrası itibariyle sıçmış kırolarla dolmuş mekan
  • simdilede giris parali, kapidan adam secerek iceri aliyorlar, damsiz girilmez tantanasi yapiyorlar, bir de utanmadan kart çıkartmışlar giriş kartı.*
  • kimsenin anlamini ve nerden geldigini merak etmeyip sadece ayni adli gece klubuyle iliskilendirdigi kelime. (mekani cok severim, o ayri)
  • bardan bozma clubcik. carsamba girisi bedava diye gidilebilir. mekan olarak pek bi rahatsiz. oturayim desen yer olmaz, dans edeyim desen saga sola carparsin. ancak sevgiliyle gidilip oturulacak yer, o zamanda iki laf konusamazsin bangir bangir muzik. eee ne anladim ben bu isten.
  • kapisi filan cok guzel yer. zaten kapinin esiginden otesine daha gecemedik unlu elektronik merkezinin..
  • soap system tarafından işletilen sıcak mekan, bazen pijama ve terlikle gitmek istiyorum rahatlıktan.. üst kat; sıcakseverler, deliler ve delirmeye çalışanlar için tavsiye edilebilir.
    (bkz: red room)
hesabın var mı? giriş yap