• "televizyonu çok eğitici buluyorum, ne zaman birisi televizyonu açsa yandaki odaya gidip kitap okurum." sözünün sahibi zat-ı muhterem.
  • “no one is completely unhappy at the failure of their best friend.” (*) sözüyle kıyıcı hasetimi söze dökmüş, ruhumu ellemiş gönlümü yellemiş laf ebesi.

(*) “dostunun başarısızlığı yüzünden bütün bütüne mutsuz olan yoktur.”

- -

valla bu duygunun bir adı da varmış, yeni öğrendim: schadenfreude
  • dün akşam bir yemekte bir amerikalı ahbabımdan, sahne hayatının nasıl sona erdiğini dinlediğim komedyen. groucho sahnede saçma sapan yarışmalardan birini sunmaktadır. bir kadın yarışmacı gelir sahneye ve groucho ona "çocuğun var mı?" diye sorar. kadın gülerek "evet on iki çocuğum var" diye cevap verir. "e peki kaç senedir evlisiniz?" sorusuna kadın "on dört senedir" diye cevap verince, groucho purosundan bir nefes çeker ve purosunun dibine bakarar şöyle yapıştırır cevabı: "bak ben bu puroyu çok seviyorum ama gene de arada bir ağzımdan çıkarıyorum".

bu espri sahne hayatının sonu olur.
  • pardon filminde geçen "beni adamdan sayıp alacak örgüte zaten ben girmem. o örgüt ibrahim'e kaldıysa, örgüt bile sayılmaz" repliğinin babasıdır.
  • kalın kaşlarıyla new york’da unutulmazlar arasında yer edinen komedyen ve oyuncu.

alkole fazla düşkün olması nedeniyle bir keresinde neden bu kadar çok içtiği sorulduğunda “unutmak için içiyorum” demiş ve hemen ardından eklemiş “ama neyi?”
  • “the secret of success is honesty. if you can avoid being honest, you will succeed.” sözlerinin sahibi komik insan.
  • woody allen ile mizah anlayislari birbirine cok benzer. woody allen'ın annie hall'unda da gecen meshur "i don't want to belong to any club that will accept me as a member." sozunu eden kisidir.
  • " those are my principles, and if you dont like them.....well, i have others." sözünün sahibi aşmış komedyen.
  • michael jackson için james brown neyse, woody allen için de groucho marx odur.
  • para sizi mutlu etmez, çünkü mutluluk da zengindir. groucho marx
hesabın var mı? giriş yap