• müşterinin aracı ile 100+ km yol yapmak, gece alemlere akmak sonra sağa sola çarpıp bunu da müşteriden saklamaya çalışmak, yani bana kalırsa rezaletin esas tarafı gene "ya olmuş işte" diyerek es geçilerek piyasa değeri ıvır zıvır muhabbetleri yapılarak işi goygoya dönüştürme çabası. senin elemanların benim aracımı gezmek tozmak içmek ve ehliyetsiz halde terör yaratma amaçlı kullanıyor, senin bundan günler günler sonra tamamen şans eseri haberin oluyor ve hala utanmadan, sıkılmadan, yüzün kızarmadan piyasa değeri muhabbeti yapabiliyorsan o senin insafın.

başlıktaki yorumları beğenmedim diyerek ayrı başlık açma fikri ise şahaneymiş. gideyim de yazdığım film başlıklarına bakayım genelde beğenilmeyen bir filmi beğendiysem "oradaki yorumlar filmi kötülüyor yea" diyerek başka başlık açarım.
  • "burada gürses oto gerçekten bir ödeme yapacaksa, bunu icra dosyasına, ya da aracın rehinli olduğu bankaya yapmak zorunda. mevcut durumda borçlunun borçları yapılacak ödemenin çok üzerinde olduğundan naz hanımın eline birşey geçmeyecek."

gürses'in yaptığı açıklama çok açık.
    adamlar "para ödemeyiz sikimizde olmaz bizim hatamız yok" demiyor.
    biz değer kaybını da koyarak aracı satın almaya razıyız ancak araç rehinli alamıyoruz diyor.
    bu durumda adamlar para ödemesi yapabilir onuda araç rehinli olduğu için bankaya yapmak zorunda.
    el altından naz'a 100k ateşleyecek değil ya kardeşim olayın resmi boyutu var neden anlamak istemiyorsunuz.

ayrıca başka bir yazarında belirttiği gibi olayda "naz hanım" değilde "durmuş bey" olsaydı bu kadar büyütülmezdi.
  • "borçlu olan kişi, borcuna karşılık olarak bu aracı naz hanım'a vermiş mi? vermiş. hatta vekaletini bile imzalamış.

o yüzden sen borçlunun kararına saygı duymak ve o araç kime verildiyse derdini onunla halletmek zorundasın. sana ne diğer alacaklılardan? borcuna karşılık arabayı alan naz hanım, arabayı sana bırakan yine naz hanım, bu yüzden muhattabın da naz hanım."

kardeş benim piyasaya 300k borcum,700k alacağım var.
    gel sana yalandan bir vekalet vereyim borcum da alacağım da senin olsun o zaman.
  • ba ba ba vekalet varmış da naz'a vermişmiş. satışını niye verememiş o zaman onu da bi açıklayıver hele?

naz ile araba sahibi arasındaki vekalet en fazla araba kiralama şirketi ile müşterisi arasındaki kadar geçerlidir. araba satışına alımına izin veriyor bile olsa ben gürses olsam arabanın sahibini muhattap alırım, eğer ulaşabiliyorsam.

naz burda sırf alacağını kurtarabilmek için durumu kendi lehine kullanıyor. başka da bir şey yok. sözlük linç timi de mal gibi bunların elinde oyuncak oluyor.
  • koca rezalet başlığında gürses opel'i savunabilecek karakterde olan iki yazarın açtığı başlık.

(bkz: sonerta)(bkz: buttnaked)
  • gürses opeli savunmak gibi bir derdim yok ama çakallık peşinde koşan bir kadın ve onun peşinden giden amsalak sürüsüyle derdim var.

noter vekaleti sandığınız kadar resmi bir evrak değil bu bir.
    resmi yollardan alacak-verecek işleriyle hiç işiniz olmamış bu da iki.
  • bu olaylar olmasaydı, aracın tamir parasını kimden alacaktı cancazım bu servis?

gereksiz perde...
  • olay zaten mahkemede çözülecektir, gerekli kanitlar oraya sunulacak ve karar verilecektir. ha türkiye'de adalete ne kadar güvenilir orasi ayri mesele. ama zamanla isler daha da açikliga kavusacaktir. yani bir perde arkasi yoktur. hele ki (bkz: sonerta) ve (bkz: buttnaked) gibi gürses'in iki parali askeri tarafindan bir açilan bir baslik, ne kadar gerçekçi orasina siz karar verin. adamlarin yazdiklari entrylerde açikça görülüyor ki, tek amaçlari gürses denilen firmanin çikarlarini savunmak, tarafsiz düsünmek degil.
  • tamam hadi naz hanım da haksız olsun, çok da mühim değil. sen bir servissin ve elalemin arabasını alıp içkiliyken başka araca çarpıyorsun. bu bile yeter gürses denen firmanın batmasını dilemek için. hata var hata var...

perdenin arkasının önünün çok önemli olmadığı hadisedir.
hesabın var mı? giriş yap