• öncelikle (bkz: don juanizm sendromu) nedir.

(bkz: hakan sabancı)'nın aralarında hadise, merve boluğur, didem soydan, aygün aydın, dila pekdemir, eliz sakuçoğlu, ayşe özyılmazel, aslışah alkoçlar ve cansu melis karakuş'un da olduğu çok sayıda isimle adının anıldığı ve bu isimlerin birçoğu ile kısa süreli aşk yaşadığı biliniyor.

(bkz: arif hür) yazısında sabancı ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı:

“cemiyet hayatının genç simalarından hakan sabancı, özel yaşantısıyla gündemden düşmüyor. aygün aydın'dan olaylı bir şekilde ayrılan 30 yaşındaki sabancı'nın aşk defteri bir hayli kabarık.” “sabancı'nın bu durumunun psikolojideki karşılığının '(bkz: don juanizm sendromu)' olduğunu öğrendim.

don juanizm sendromu, bir erkeğin tüm kadınlara kendini kabul ettirme ya da erkekliğini simgeleştirme isteği olarak tanımlanıyor.”

“don juanizm sendromuna sahip kişilerde altta yatan psikolojik neden ise, bilinçaltında yatan intikam alma duygusu, terkedilmeden terk etme kompleksiymiş.

t:tabii ki de bundan bize ne.
    ilginç olan ilk defa bu sendromu duymuş olmam.

kaynak
  • millet, açlıktan ağaç kemirecek hale gelmiş. bunların derdine bak amk.
  • valla freud görse “am delisi la bu” derdi.
    günümüz psikologları olayı abartıyor.
    ayrıca don juan kim amk
  • fakir yapinca orospuluk zengininki seviyeli birliktelik iki yüzlulugunu hatırlatan sikik iddia. sekuler ve zenginse her seye eywallah ceken bir toplumuz. aynisini bir tarikat seyhi yapsa anasini yatirip sikeriz. bunlari dusunecek beyin bedava oldugu halde pek cok eksicide yok. kapitalizm beyin birakmamis millette. haksız yere semirmis tekelci sermayedar beni de sevsin diye sıraya girmis birbirini ezen kadınlar. eminim burdaki kadinlar da bir sabancinin binde birine kapak atsa bayram ederler. cok sinir bozucu bir şey. ulan tv seyretmiyorum haber sitelerine girmiyorum gene benim başımı belaya sokuyorsunuz amk yerinde.
  • halk dilindeki karşılığı (bkz: maymun iştahlı) veya .mı bulup kıllısını mı arıyorsun, diye tanımlanan bu hastalıkta, erkek birey'in meriçlik zamanlarında, etrafından zibilyon tane kız olmasına rağmen, bir tanesi bile vermeyince kendince triplere girip, i.bnemiyim neyim lan ben, niye karılar bana vermiyor etkisinden kaynaklanmaktadır.
  • iddia doğruysa ülke genelinde bayraklar yarıya indirilmeli.
  • zenginin hastalığının adı bile havalı, biz de stresten anca kabız oluyoruz.
  • biz arkadaşlarla bu durumda olan tanıdıklarımıza amsalak diyoruz ama, don juanizm sendromu da iyiymiş* bundan sonra daha kibar oluruz*
  • ben bi tek stockholm sendromunu biliyorum.
  • ne bekleniyor hakan kardeşimden bi kıza yıllarını verip terk mi edilsin, ya da platonik imkansız aşkların peşinden mi gitsin.

helal karşime, kıskanıyorlar kanka seni.

tanım: saçma bir iddia.
hesabın var mı? giriş yap