• gercek maliyeti 76 milyon lira, aradaki 800 milyonu sen ben cengiz insaat aramizda kirisiriz. ooooh ooooooh. paramiz teroristlere gitmiyor, milletin evladina gidiyor!! kutuphaneyi de partili aydinlarimizin (!) kitaplariyla doldururuz, memurlari da partililerden seceriz oooooooh. bu ekonomik krizde iyi geldi, kitap bile okumayalim istiyorsunuz, hepiniz vatan haini teroristsiniz.
  • altın varaklar yolda o zaman. sınava girecek bilgisayar bulamayan öğrenciler dururken saraylar, kütüphaneler daha önemli tabi ki!
  • bu muhalefetten bir cacık olmaz. erdoğan başkanlık sisteminden çıkıp eski düzene dönüyoruz dese ona bile karşı çıkarlar.
  • yandaş mitayite yabdırtıp dolar üzerinden de okuma garantisi verilsin. gereken karşılanmazsa yandaşa cebimizden dolar olarak ödeyelim. örnek yandaş;

cankız, kolon, kolonya, ğnm, liman, falan filan...

daha azı itibarımıza gölge düşürür ağam.
  • kütüphane yapılmasına asla karşı olmayan biri olarak söylüyorum, ankara ve istanbul'da o kadar iyi kütüphaneler varken neden oralar? aynı paraya taşralarda 10 tane irili ufaklı kütüphane yapılır.
  • ileride açıklanacak sayıştay raporunu merak ettirmiş proje.
  • bu kütüphanelerin yapılmasına onay veren, emeği olanlardan biri bile düzenli olark eline kitap alıp okuyorsa ben de hiçbir şey bilmiyorum. ülke tarihimizde cahilliğin bu kadar yüceltildiği başka bir dönem olmadı. cahilliklerini hiç kapağı açılmayacak binlerce kitabın olduğu altın varraklı kütüphanelerle kapatmaya çalışıyorlar.
  • 1500 yıldır bir halta yaramadığı açıkça görülmüş dine ait kitaplar ile dolduracak kütüphanelerdir
  • her zaman her şeyi geriden takip ediyoruz maalesef. dijital çağda devrim yaşanıyorken biz basılı yayınların -çok az öğrencinin ulaşabileceği- belli yerlerde toplanmasına para harcıyoruz. hem de öyle az bir paraya da değil.

bunun yerine aynı paraya (sadece çay içilip kek yenilen millet kahvehaneleri de dönüştürülerek) onlarca ilde içerisinde maker atölyeleri olan, robot yapmanın, robotik kodlamanın, programcılığın öğrenildiği çok sayıda bilim merkezi açılabilir.

bu içerikler eba benzeri dijital bir platformda her yaştan öğrenciler için yeniden düzenlenerek dijital platformlarda ücretsiz olarak tüm öğrencilerin kullanımına açılabilir.
  • kütüphanenin içeriği ayrı tartışılır, ama ne istiyorsunuz anlamadım, hiçbir şey yapılmasın sadece aç mı doyurulsun?
hesabın var mı? giriş yap