• adını alper yapan suriye'li taa elin danimarka'larından rte'ye oy veriyor. bizim 11 milyon seçmen aklınca protesto ediyor.

(bkz: danimarka'dan rte'ye oy veren suriye'li alper)
  • bunlardan biri üst komşum olan öğretmen. yıllardır tayyip şöyle tayyip böyle deyip sekizler okula gelmediği için cuma rapor alıp dört günlüğüne memlekete gitti.
  • oy verdiğini ispatla 64gb iphone 11 hediye çekilişi yapsaydı bir parti katılım oranı %95 olurdu. işte böyle bir kesim.
  • yaşanacaklardan sorumlu olacak bireylerdir
  • gitselerdi de rte’ye verirlerdi gözüyle bakıyorum ben bu 11 milyona. demek ki hallerinden memnunlar ve sandığa gitmeyi, bir değişiklik olmasına gerek duymuyorlar. onların urumunda s*kinde değilse benim hiç değil. layık oldukları şekilde yönetilsinler umurumda değil zaten temmuzda gidiyorum bu saatten sonra s2me kadar…
  • ağlamasınlar ekonomi kötü diye
  • kendini hiç masumiyete çekmesin. teker teker ayrı ayrı hepsi sonuçtan mesuldür.
  • keşke aralarında olsaydım dediğim seçmen kitlesi. benim oylarımla böbürlenip onu istifa etmeme bahanesi yapmazdı en azından kronik başarısız adam. zaten benim gibileri çıkarırsan 3 milyondan 1 tane fazla oy alamazdı.
  • bu insanlar "kilicdaroglu nasil kaybetti , loser herif , biz soylemistik zaten, rte'yi yenemezdi" derler ancak is oy kullanmaya geldi mi oy kullanmaktan kacarak sistemi elestirdiklerini dusunurler.

kk ideal aday degildi , orasi zaten uzun uzun konusulacak bir konu, o kismi gectim artik.
    kk ideal aday degildi, bak bi daha soyledim ama olay kk degildi, olay rejimin degismesi gerektigiydi.

iktidardakiler "sozde" muhalifleri oyle guzel kandirmis ki , "kk zaten kazanamayacak , kk aday olursa kaybeder" diye surekli olarak inandirip secimde guzelce oy vermemelerini saglamislar. ilk turla ikinci tur arasinda bile 2 milyon kisi oy kullanmamis ki asagi yukari rte ile kk arasindaki fark yapiyo bu. insanlar "kk kazanamaz zaten" demeden once kk'ye oy kullanip sonrasinda elestirse kk muhtemelen kazanacakti.

bu sozde muhalifler, sistemi oy kullanmayarak elestirdiklerini dusunurler ama size bir gercek soyliyim, multeciler bile ulke hakkinda soz sahibi oldu bu secimde , sizin oyle bir hakkiniz bile yok .
    bu insanlar saniyor ki , " bos oy atip kk'nin uzak ara kaybetmesini saglarsam kk istifa edecek" ancak bunu soyleyen milyonlarca kisi olunca, secimin butun dinamigini bozuyor.
    siz elestirmeye devam edin, cok degil iki secim sonra multeci sayisiyla birlikte multeci secmen sayisi artinca gorecem sizin oylarinizi , ne kadar ise yarayip yaramadigini.
  • hiçbir konuda zırlamaya hakkı olmayan seçmen kitlesidir.
hesabın var mı? giriş yap