• basit bir konu üzerinden gelişen bunca yazının nedeni haklı olduğunu ya da kendisine haksızlık yapıldığını(hakaret ya da asılsız ithamlara maruz kalmak gibi) ispatlamaksa kendisine diyeceğim tek şey var, karşındakiler de kendileri için bu şekilde düşünüyor olabilirler...

ama eğer yapmak istediği, bahsedilen, tartışılan konuları bahane edip, gücünü, yeterliliğini tartmak, ironi yeteneğininin sınırlarını zorlamak, buna uygun durumlar yaratmak, kendisine gelecek ya da gelebilecek eleştirileri kendi için tekrar ya da önceden yazıp ben kendimle barışığım, kendimle de dalga geçer gibi görünüp, gelecek/gelebilecek eleştirileri etkisiz hale getiririm ironi yeteneğimle demek, kelimelerin, cümlelerin ucunu sözlük formatı dahilinde ne kadar sivriltebileceğini görmek ve kimi insanların yazılarını, birkaç küçük ayrıntıya takılarak, bütün bu bahsedilen şeyler için bir araç haline getirmekse kendisine diyeceğim gene tek şey var: köprünün altından çok sular geçti.

ki ironi ille de zekayla ilgili olmak zorunda değildir, aynı başlıkta yazılan ilk yazının anlattığı gibi: (bkz: #5859)
  • bir sürü renkli kalemi olan insandır.
  • öne ve arkaya alma kısayolları her yerde "ctrl + ]", "ctrl + [" olarak gösteriliyor. burada kast edilen köşeli parantezin türkçe'ye uyarlanmış qwerty klavyedeki yeri "ğ" ve "ü" ye tekabül eder.
  • kendisiyle ilgili, hiç de olumlu olmayan izlenimlerime ve düşüncelerime dayanarak yazdığım bir entry'e baya uygarca cevap vermiş, hatasını kabullenme büyüklüğünü göstermiş biriydi. konu tatlıya bağlanınca, entry'mi silmek isteyince, buna karşı çıkmış ve özellikle silinmemesini istemişti. bu davranışıyla, kendisiyle ilgili olumsuz düşüncelerimin kendi kuruntum ve önyargılarımın sonucu olduğunu göstermişti. şimdi neden uçtuğunu ya da ayrıldığını bilmiyorum ama böyle bir insanın arkasından yazılanlara bakınca, böyle sahipsiz kalması ve hedef tahtası olması içimi burkuyor sadece. umarım buralara tekrardan geri dönme şansı olur ilerde, çünkü burda olmayı, yazmayı hakediyordu bence...
  • bir kaç mesajlaşma haricinde pek bi tanışlığımız olmamasına rağmen gördüğüm kadarıyla aslında iyi niyetli, mantığı yerinde, fikirleri doğru biri olmasına rağmen hassaslığından olsa gerek biraz sivrilik yapan, bunun neticesinde de kişisel polemiklere girme hatasını işleyen yazar. üç kuruşluk sözlüğe yazma zevki varken performansını ayar verme/ayar almayla geçiştirmesini gereksiz buluyorum. kimselere bulaşmadan kendi kafasına göre takılsa çok daha zevk alacağı kesin sözlüğe yazmaktan.
  • bezeyici veya resimleyici. illustrasyon yapan ki$iye verilen ad.
  • psikoloğum. bir numerolu deli. ama gelecek seansta onu alt edeceğim, evet...

a planı: düzenli ereksiyon hunisi önerisi ile gitmek.
    b planı: düzenli ereksiyon hunisi önerisi ile dönmek.

[ (((gizli planı/şeffaf hamle: the wall))) ... hayır hayır! anahtar hangi yöne dönecek, söylemeyeceğim. yeşil ve kırmızı telleri arasında seçim yapması gerekecek. yoksa mavi miydi? evet! ]
  • popüler kültüre ait karekterleri simpsons karekterine çeviren illüstratör üstad adrien noterdaem dan yeni bişiler burda
hesabın var mı? giriş yap