• cenabet takım. iyi adamları tam zamanında alırlar, kullanamadan satarlar, o adamlar sattıkları takımların efsanesi olur.

pirlo'yu brescia'dan aldılar, 3 senenin 1.5 senesinde kiralayıp sonrasında milan'a sattılar. 10 sene milan'da, 4 sene juventus'ta oynadı, iki takımın da unutulmaz oyuncuları arasına girdi.

roberto carlos'u avrupa'ya getirdiler, 1 sene oynatıp real madrid'e sattılar, gerisini biliyorsunuz.

real'den seedorf'u aldılar 2.5 sene oynatıp milan'a sattılar, adam 10 sene milan'da oynadı.

ronaldo'yu en verimli çağında aldılar, ilk iki sezon iyi oynadı,, üçüncü sezonun başında meşhur diz sakatlığını yaşadı ve son üç sezonunda sadece 24 maça çıkabildi. 2002 dünya kupasında brezilya'ya kupayı kazandırarak geri döndüm mesajı verdi, bu sefer de adamdan faydalanmak yerine gidip real'e sattılar. 4.5 sezon real'de oynadı, bir kere gol kralı oldu.

bergkamp'ı ajax'tan aldılar, 2 sene oynadıktan sonra arsenal'e sattılar. adamın emirates'in önünde heykeli var şimdi.

bunlar kesin javier zanetti'yi de ilk sezonundan sonra filan satmaya çalışmışlardır da bir aksilik olup kalmıştır takımda.

edit: the chosen1 ve sampiyonadam, coutinho da var diye ekledi. doğru o da var, onu unutmuşum ben.

edit 2 : leonardo bonucci de var aynı böyle. adamı daha altyapıdayken almışlar, 4 yıl boyunca sadece 1 maçta oynatıp büyük ihtimalle opsiyon olduğu için 4 milyona genoa'ya satmışlar, genoa da iki ay sonra 10 milyona bari'ye satmış, bir sene sonra da juventus'a transfer olmuş sonrası malum. şimdi 50 milyon verseler satmaz juventus.

edit 3 : otuz3, mikaël silvestre de var dedi. onu da 1 sene oynatıp manchester united'a satmışiar, 9 sene united'da oynadı adam.
  • hasan şaş'ın 90+ programında anlattığı örnek bir davranışı sergilemiş zamanında. emre'nin oynadığı sene şampiyonluğu son maçta juventus'a kaptırdı inter. daha sonra emre takımdan ayrıldı. arkasından kopan şike skandalında juventus mahkum olup küme düşürüldü ve şampiyonluk tekrar inter'e verildi. bunun üzerine inter kulübü, aradan geçen zamana rağmen, şampiyon ilan edildiği sene kadrosunda bulunan bütün futbolcularına şampiyonluk primi vermiş meğer. o sene kadroda olduğu için emre'nin hesabına da şampiyonluk primini yatırmış. büyük kulüp olmak böyle bir şey.
  • çeşitli dönemlerde emre belözoğlu, felipe melo ve caner erkin'in oynadığı kulüptür. sanırım pepe ile volkan demirel'i de alırlarsa ekibi tamamlayacaklar.

bakın materazzi'ye hiç değinmedim bile.
  • http://www.ntvspor.net/…lski-icin-arsenalle-anlasti

arsenal'in giroud, alexis sanchez, welbeck ve sanago'dan sonra 5. forveti durumundaki podolski'yi aldığı için havaalanında özel karşılama yapan takım. zamanında hakiki ronaldo'yu, ibrahimoviç'i, crespo'yu karşılamış bir takım için içler acısı bir durum.
  • 1994 yılında serie a'da küme düşmekten sadece 1 ( bir ) puan farkla kurtulurken uefa kupasını kazanmış tüm zamanların en enteresan takımlarından birisidir.
  • üstteki arkadaşın dediği gibi 1982'den beri dünya kupası finallerinde oyuncusu bulunan takım, teker teker bakarsak:

1982- bergomi & oriali
    1986- rummenigge
    1990- brehme, klinsmann & matthaus
    1994- berti
    1998- ronaldo & djorkaeff
    2002- ronaldo
    2006- materazzi
    2010- sneijder
    2014- palacio
    2018- perısıc & brozovıc
    2022- lautaro martinez
  • formasının üzerindeki haç sorun olmuş takımdır.

bir fenerbahçeli olarak götümle bile gülemiyorum. ulan bizim takımın kaptanı alex sahaya haç işareti yaparak çıkıyor?
    hadi onu da geçtim, 11 kişilik takımda toplasan 4 türk oynuyo zaten? haçlı seferlerini hatırlatsa ne olur? deivid'in, roberto carlos'un mu morali bozulacak?
    yapmayın, etmeyin.
  • biz yabancı sınırını tartışırken şampiyonlar ligi şampiyonluğunu kazanan ve dünya şampiyonu italya'ya 2010 dünya kupasında tek bir oyuncu bile vermeyen takım. şimdi "yabancı sayısı milli takıma zarar veriyor, türk futbolunun önünü tıkar" diye kendimizi kandırmaya kaldığımız yerden devam edebiliriz.
  • bitmiş okeye dönüyor. yarrak gibi bir takım olmuşlar. tebrik ediyorum kendilerini.
  • %70'i 250 milyon euro'ya satılmış takım.

o değil de az değil mi bu para yahu?
hesabın var mı? giriş yap