• ızmir'de de durum maalesef aynı. sanirim halkı ufurukculere yönlendirmeye çalışıyorlar.
  • durumunuz acilse dahiliye randevusu alın ordan yönlendirirler.
  • üstteki dahiliyeye gönderen arkadaşa ithafen;
    acil bir cilt hastalığı yoktur. mümkünse ileri tarihe randevu alıp sıranızın gelmesini bekleyin. olmuyorsa yapacak bir şey yok. kanser acil değildir, sivilce acil değildir, lupus da acil değildir. bu hastalıkların hiçbiri sizi haftalar içinde öldürmez. uzaydan doktor getirip yeni muayene açamayacağınıza göre yapabileceğiniz tek şey beklemek.
    ürtiker vs. gerçekten acil olan bir kaç cilt hastalığı vardır ama onlar da cildiye için sıra beklemez zaten. acile giderler.
  • (bkz: aa bu benim lan)**
    özel hastanelere yönlendirme metodu olduğunu düşündüğüm durum. yok. devlette randevu alamadım onca zaman. gittim paşa paşa özele 90 lira bayıldım. ha muayene ücretini de ilaçla beraber özelde de kakalıyorlar devlette de, o ayrı mesele.
  • acil cilt hastalığı yokmuş efenim. melanom oldunuz diyelim bekleyin iyice semirsin, hatta başka bölgelere metastaz yapsın acil değil. elin egzamadan dökülsün, çükünü siğil kaplasın, tırnağın mantardan kabuk bağlayıp renk değiştirsin düşsün acil değil olamaz. ama cildiyenin acili olmaz deyip kendisini doktor addeden yazar arkadaşımızın az midesi ekşise abi baksana yieah bende böyle bişey var diyip dakkasında bulur derdine çare. uyuz olurum hastanede beklerken önüme hasta kaynatan/kaynayan sağlık personeline. cildiyenin acili olmaz he. adam haftalardır randevu alamıyorum diyor yukarıdaki sayın doktor "sıranı bekle" cevabı veriyor. senin okuduğun fakülteye tost yemeye geleyim emi. demez ki sevk zinciri düzgün işlemiyor, yeterli personel istihdam edilmiyor, sistem sorunu var. sağlıkta şiddete karşıyız ama sen de tam sopalıkmışsın birader.

edit: adam randevu yok diyor, herif hala" sike sike sıranı bekleyeceksin" yazmış. sen bu idrak düzeyiyle tanzanya'da mı okudun tıbbı? canımız kimlere emanet amk ya. mühendis halimle ben mi öğreteyim ben sanılıp görmezden gelindiği için ilerleyen melanom vakalarını? sen de sıranı bekleyecek misin aynı durum başına gelirse çakma doktor? yemin ederken ayağını mı kaldırdın, yeminden sonra başında ekmek mi kırdın tövbe mi ettin? la nerede çalışıyorsan söyle de biz oraya gelmeyelim.
  • suriyelilerden sıra gelmiyordur. zira buralarda durum böyle.
  • kozondogom poronon dortto ocono vorgo olorok voroyorom.

sike sike sıra bekleyeceksin. devlet hastaneleri özel hastaneye dönüşünce daha da çok bekleyeceksin çünkü doktorlar bu sefer günde 100 değil 40 hasta bakmaya başlayacak. acil olmayan herhangi bir sağlık sorunu için değil haftalar, aylarca sıra bekleniyor çok sevdiğiniz gelişmiş ülkelerde. soro boklomok zorondo moyom şımarıklığınız da anca türkiyede söker. gerçekler acıdır.

kanserin acil bir hastalık olduğunu da öğrendik çok şükür. tişikkirlir sipirmin.
  • tam iki ay boyunca randevu almaya çalıştım. tüm randevular dolu yahut anında doluyor.bilgisayarın başında saatin 00:01 olmasıyla randevu almaya çalıştığım ve başaramadığım günlerde sağlık sistemine övgüler sundum.
    obama'nın bizi sağlıkta ki reformlarımızdan dolayı kıskandığı aklıma geldi. en sonunda vazgeçtim rahatsızlığımla yaşamaya karar verdim.böylece dört ay boyunca kullandığım ilaçlar ve tedavi sürecide kendiliğinden sonlanmış oldu.
    emeği geçenlere ve bu harika sistemi kuranlara buradan şükranlarımı sunuyorum.

edit: artık randevular gece yarısından sonra değil 16:00'dan sonra aktif oluyormuş. bilgilendirenlere teşekkürler.
  • acilen tamamlayıcı sağlık sigortası yaptır... aylık 50 ? ödersin istediğin zaman hastaneye gidersin.. kanser olsan özele gitmeyecekmisin?
    edit: mevcut sağlık sigortanıza ek olarak kapsamı arttırarak yapılan sigortadır. kendiniz kapsamlarınızı belirliyorsunuz ve ona göre bir ücret çıkmaktadır. bütün sigorta şirketlerinde bu hizmet satılmaktadır.
  • farkindayim ve bu işte bir gariplik var.
    1.5 aydir zona yaralarina benzeyen yaralar ile mucadele eden annemi özel kliniklere goturuyoruz fakat tam tesekkullu bir hastanede gorulmesi gerektigine inandigimiz icin surekli mhrs uzerinden randevu arastiriyoruz. yok. alarm kuruyoruz, bildirim geliyor. sisteme giris yapiyoruz. randevu yok.
    mesai disi randevu kayitlari acilir açilmaz doluyor. allahin belasi cildiye bolumune katiyen randevu yok.
    bu kadar sayili mi cildiye bolumu hastanelerde? 7 tane dahiliye poliklinigi acacaginiza 2 tane daha ekstradan cildiye acilamaz mi? herkes mi dahiliyeci bu hamını kopardigimin memleketinde?
hesabın var mı? giriş yap