• orlando maçı sonrası espn muhabiri doris burke james'e şu soruyu sordu

doris burke: bu kadar iyi maç çıkarıp, adını üst üste iki maçta 10 üçlük isabeti ve 50+ sayı atarak tarihe geçirdin

james: teşekkür ederim, tarihe geçtiğimi bilmiyordum.

doris burke: bu kadar iyi maçlar çıkartmana rağmen neden keyifsizsin, seni üzgün görüyorum

james: ne yaparsam yapayım siktiğimin ekşicilerini memnun edemiyorum.
  • "on sene önce doğsaydı, jordan şimdi oynasaydı, kobe 2040'da draft edilseydi" bitmedi kahvehane muhabbetiniz amına koyayım ya. varsayım üzerine bu kadar tartışma yürütülen başka memleket yoktur dünyada.

lan adam şimdi oynuyor işte, ne yapsın senin gibileri ikna etmek için zaman makinesi bulup 10-15 sene öncesine mi dönsün? sadece basketbol değil, tarih, sosyoloji aklınıza gelebilecek her alanda bir karakteri değerlendiriyorsanız o günün şartlarına göre değerlendirirsiniz.
  • adam 5 numarada pj tucker, 4 numarada james ennis, 1 numarada austin rivers'la oynuyor, hatta maç kazanıyor, yetmiyor takımını konferans 5. liğinde tutuyor, 50 sayı ortalama tutturuyor, hala sözlük otuzbircileri ''zaten 20 sayısı serbest atış'' - ''büyük oyuncuysan şampiyonluk kovala'' falan diyorlar.

yok o da yetmez, tek eliyle dribling yaparken bir yandan da size blowjob yapsın aq.

edit: büyük oyuncuysa sakallarını değdirmeden yapar.
  • yapacağı şeyi biliyorsun ama çaresi yok. kanser gibi ibne. biliyorum öne doğru kıvrılacak sonra step back yapacak, sokacak o topu içeri. savunmacısı da biliyor. ama ne o savunurken ne de ben ekran başında engel olamıyoruz.

aynı duyguları en son messiyle yaşadık. yıllarca bağırdık solunu kapatın şunun diye, 15 sene geçti, hepimiz biliyoruz rakip yarı alanın ortasından, sol kanattan alacak topu, sol ayağının dışıyla gidip basacak plaseyi. ne bekler, ne stoperler heba oldu, bunun da çaresini bulamadı tıp. gerçi bu messi 25 ten sonra milletin içinden geçmeyi de öğrendi ama olsun.
  • kafası şeklinde yapılan usb'si yarmıştır.
  • 27 mayıs 2015 gs warriors houston rockets maçında 14 sayı ve 13 top kaybı ile double double yapmıştır.
  • severdim seni sakallı ama dünkü son hücumla adamın da hası olduğunu gösterdin.

sezonun belki de en önemli pozisyonunda, son top elinde patlayınca refleksle bile olsa hakeme dönüp faul istemeden yere kapanıp, üzüntünü içinde yaşadın ya bir daha da sana floopcu diyen karşısında beni bulur merak etme kardeşim.

biliyorum ki burayı okuyorsun, dün yıkıldın ama yarın güneş senin için doğacak sakallı. üzülme delikanlı kardeşim.

cengiz kurtoğlu'ndan gelsin be kardeşim, hangimiz kaybetmedik amk

sonu böyle olsun istememiştim

seni kırdığıma pişmanım şimdi

suçlayan gözlerle bakma yüzüme

utanmasam karşında ağlarım şimdi
  • tamam övelim de işi kör fanatik düzeyine getirmeyelim.. bütün kariyeri boyunca maç başı 17-20 arası şut kullanan adam, son 2 aydır maç başına 30+ şut kullanıyor..

18-7, 16-6, 15-7 hatta 23-10 gibi oranlarla da üçlük sokuyor.. 10+ serbest atış sayısı da bulduğu için haliyle 35-40-50 allah ne verdiyse atabiliyor.. adamın şu anda top kullanma mantığı, kobe'nin son maçında 50'de 22 ile 60 sayı atmasının bir tık altı sadece..

zira harden .440 gibi bir isabet oranına sahip.. haliyle üç beş maça iyice bokunu çıkartıp 70-80 sayı da atabilir.. sonuçta harden son 2 aydır en yakın rakibinden 10 fazla şut kullanıyor maç başına..

düşün ki iverson'a, her maçta her topu kendi kullanıyor istatistikleri böyle şişiyor de sayı kralı oluyor dedikleri zamanlarda adamın max ortalaması 25 denemeydi.. ki iverson ikilik denerdi malum.. adam maç başına en fazla 4 üçlük denerken, harden bugün 10-15-20 falan deniyor. ha tabii bunda nba'in dönüşmesinin de katkısı var ama bu kadar da değil..

sözün özü; harden değil 50 biraz kassa ve kimseye hiç top vermemeye başlasa maç başına 70 ortalamayla bile oynayabilir. ama bu ne kadar mantıklı.. nereye kadar gider orası meçhul..

edit: günü 20'de 5 üçlük, 38'de 17 saha içi isabet, 25'de 22 serbest atış ile 61 sayı yaparak bitirmiştir.. yeminle nowitzki falan 15 sene erken doğmuş, adam hayatı boyunca ortalama 5 üçlük bile deneyemeden emekli olacak.. ya da ray allen bugün 23 falan olsaydı keşke.. maç başı 15 üçlük denemesine izin veren koçlarla kaç atardı allah bilir..

eskiye gitmeye de gerek yok aslında, bugün klay, durant ve curry'yi dağıt ve hepsine ayrı takımlarda 35+ denemede bulunma fırsatı ver.. ne fark eder? bence hiçbir şey, zira onlar da bu oranları tutturur da işte final görürler mi orası meçhul..

kısacası; harden'ın geçirdiği son birkaç ay, westbrook ilüzyonuna doğru gidiyor sanki..
  • bu kobistlerin derdi ne amina koyim ya? kobe yokken currye mi yanladiniz? ben lisedeyken internetin anasini sikerlerdi, kobe'yi cok sevmeme ragmen allah'tan sakatlandi falan diyoduk bunlar birakti nba'i, gene hortladilar amina koyim alakasiz adamlara sarmislar. ne gerçek mvp'si amina koyim ac bak harden'in kaç buzzer beater'i var?

ayni anda hem lebron hem kobe çok iyi basketbolcu olabilir, curry ve harden da olabilir, anladın mi güzel kardeşim? sizin beyninize nerden girdi bu bir oyuncu daha iyiyse diğerinin anasını sikme hastalığı bilemiyorum.
  • özellikle maçların uzamasını sağlayıp çok sayı atıyor sahtekar. hakemler elinden topu alip üçlük atıyor. sahtekar herif 48 atti bu gece yine. sahtekarlikla wilt chamberlain'in ardindan 30 sayi üstü en fazla maç serisi yakalayan 2. nba oyuncusu oldu.

bence sakalı da sahte*
hesabın var mı? giriş yap