• çok sevdiğim bir ilçemiz.anadolu yakasında olmasına rağmen avrupa yakası'ndaki neredeyse tüm ilçelerden daha avrupaidir
  • çok kalabalık amele kaynıyor.

görsel

bu arada manzaraya karşı oturan teyze ile amca çok tatlı. nasip olur mu be demicem çünkü olmuyor.
  • bazı döküntü,30 yaş ve üzeri evlerine istenen paralarla ümraniye armağanevler-çakmak( dudullu tarafları değil) gibi görece daha iyi lokasyonlarda 2+1 ev alınabilen ilçe. tamam kadıköy namı var ama bu adil değil.
    koymuş 2.5 milyona harabeyi bir de içine harcayın adam edin sonra kiraya verin amorti edin. oldu..
  • 2010-2014 civarı baya sessiz ve sakin bir ilçeydi. moda tarafı yaz akşamları kalabalık olsa bile asla ve asla insanı bezdirecek bir kalabalık olmazdı. insanlar dondurmasını, kahvesini alır, sahiline iner, biraz yürür sonra evine dönerdi. şimdi öyle bir kalabalık var ki insan ne denizinden ne havasından zevk alamıyor. oturup bir yerde kahve içeyim deseniz pahalılık ayrı dert, insan kalabalığı ayrı dert.
  • yolları yrrak gibi olan semt

bi asfalt yapamaz mı belediye ya ulan en temel göreviniz
  • her zamanki gibi starbucks'in önüne motosikletimi koyacağım sırada polisler geldi ve "bırakma, bırakırsan ceza yazarız" dedi. sonra da park hâlindeki motosikletlere ceza yazmaya basladirlar. ben şanslıyım ki cezadan yırttım ama yıllardır motosiklet parkedilen alana bir anda ceza yazılmaya baslanmasinin altında başka bir bit yeniği var gibi geldi.

malum alana parkedilen motorlara ceza yazılmaya devam ediliyor mu? bu konuda bir bilgisi olan var mı?
  • bence prime dönemi 2000’leri başı olan canım semtim, köyüm. özellikle 2002-2006 arasında muazzam bir kitlesi vardı. bunda ekonominin iyi bir dönemde olması ve ucuzluğun etkisi vardır sanırım.

kadıköy’ün yerlisi bir ailenin kadıköy’de doğmuş ve büyümüş bir çocuğu olarak son zamanlarda tanımakta güçlüm çekiyorum.

neden bilmiyorum ama bazı arkadaşların yazdığı gibi 2013/2014’ten sonra her şey bozulmaya başladı.
  • caferağa tarafı o taşak geçtiğiniz hindistan videolarından farksız ilçe.
  • evet, biz karşının çocuğuyuz kadıköy. sokaklarında çok sarhoş olduk, çok kavga ettik, çok kustuk, çok direndik, çok müzik yaptık, çok uyuduk, çok uyandık. oha! büyüdük lan sokaklarında.. teşekkürler, misafirperverliğin için minnettarız.. şimdi sana emanetlerimiz var. bizim yapamadıklarımız için onlara yol göster. yüzlerinde gülücük parlasın, kulaklarında kadıköy sound inlesin. yaşayanların notaları, ölülerin ışıkları eksik olmasın. kadıköy! sana beyoğlu'ndan selam getirdim. evet, biz karşının çocuğuyduk..
hesabın var mı? giriş yap