• sucuklu kaşarlı tostun aşmış hali. hani aslında aşmış hali demek de yanlış. sonuçta tostun kaşarlısı da, sucuklu kaşarlısı da, şunlusu da bunlusu da çocuklarım gibi, ayırmam çok zor. ama işte alışkanlık mı desek, damak tadı mı desek bilmem ama, bunun yeri bi ayrı. son olarak, tost için tarif marif vericek bi durum olmaz çoğu zaman ama, ben inanırım ki iyi tosta giden yol iyi kaşar ve iyi sucuktan geçer. bi de hazırlayıp tabağa aldıktan sonra dışına hafifçe tereyağı sürdün mü, bitmiştir aga. yanında da ayran derim, gerisi hikaye.
  • bazlama ekmegine yapilir, salcaya alternatif olarak da ketçap mayonez ikilisi kullanılırsa tadından yinmez, öyle leziz.
  • yurt ortamında gece yarılarına kadar pes turnuvası atıp saat 3 sularında bu tostu sipariş edip yediğinizde orgazmdan daha zevkli anlardan birini yaşamış olursunuz.
  • çanakkale dolaylarında tost istediğiniz zaman tam olarak bu malzemelerle gelir. domatesi bol memleket olduğundan alışmışız tabii her şeye domates ve salça katmaya. istanbul'a ilk geldiğimde bu yüzden tost yiyemedim bi süre, salçasız tost çok eksik bi şey gibi geliyodu. ketçap falan da tutmuyo yerini. garsona ya da tostçu dayıya "salçalı olsun" dediğimde bön bön suratıma bakıyolardı. arkadaşlarıma söylediğimde "siktir lan salçalı tost mu olur" gibisinden tepkiler aldım. en sonunda ben de tost aleti aldım şimdi kendim basıp basıp yiyorum salçalı tostumu.
  • daha üç saat önce çamlıca gazoz eşliğinde yediğim şükela tosttur. öğle yemeğidir. kavurmalı kaşarlısı da akşam yemeğidir.
  • kaşarlı, sucuklu, ketçap, mayonezli tosttan daha iyi değildir.

(bkz: acıktım anne)
  • illa salçalı olcaksa biber salçasıyla yapılması gereken tost.
  • ekmeğe azıcık da zeytin ezmesi sürüleydi, çok enfes bir şey olabilirdi.
hesabın var mı? giriş yap