• sucuklu kaşarlı tostun aşmış hali. hani aslında aşmış hali demek de yanlış. sonuçta tostun kaşarlısı da, sucuklu kaşarlısı da, şunlusu da bunlusu da çocuklarım gibi, ayırmam çok zor. ama işte alışkanlık mı desek, damak tadı mı desek bilmem ama, bunun yeri bi ayrı. son olarak, tost için tarif marif vericek bi durum olmaz çoğu zaman ama, ben inanırım ki iyi tosta giden yol iyi kaşar ve iyi sucuktan geçer. bi de hazırlayıp tabağa aldıktan sonra dışına hafifçe tereyağı sürdün mü, bitmiştir aga. yanında da ayran derim, gerisi hikaye.
  • çanakkale dolaylarında tost istediğiniz zaman tam olarak bu malzemelerle gelir. domatesi bol memleket olduğundan alışmışız tabii her şeye domates ve salça katmaya. istanbul'a ilk geldiğimde bu yüzden tost yiyemedim bi süre, salçasız tost çok eksik bi şey gibi geliyodu. ketçap falan da tutmuyo yerini. garsona ya da tostçu dayıya "salçalı olsun" dediğimde bön bön suratıma bakıyolardı. arkadaşlarıma söylediğimde "siktir lan salçalı tost mu olur" gibisinden tepkiler aldım. en sonunda ben de tost aleti aldım şimdi kendim basıp basıp yiyorum salçalı tostumu.
  • reflü takıntısı olanlar aramasın.
  • gece gece evdeki çubuk krakeri acıklı bir şekilde kemirmeme neden olan tost.
    ayıp ayıp.
  • bir tostla kanser olan mı dersin, reflü olan mı dersin... siz bu kafayla gidecek olduktan sonra 200 yıl yaşasanız ne yaşamasanız ne?

yiyin efendiler yiyin, canınız çektikçe yiyin. bokunu çıkarmayın yeter.
  • ekmeğe azıcık da zeytin ezmesi sürüleydi, çok enfes bir şey olabilirdi.
  • küçükken okulun kantininde yediğimi sandığım tosttu bu. sonra öğrendim içinde sucuk ve kaşar yokmuş. amma lezzetliydi he.
  • fantastik karın doyurucu. askerdeyken kantinin muhasebesini tutmamdan mütevellit tost yapılan kısıma rahatça girip çıkıyor hatta kendi tostumu kendim hazırlıyordum. yemeklerin kötü olduğu günlerde tosta mecbur kalışlarım sonucunda geliştirdiğim "doritos hot corn'lu kaşarlı sucuklu salçalı tost" kışlada bomba etkisi yarattı. namım aldı yürüdü, tostun adı da askerler arasında "poşet tostu" olarak anılmaya başladı. bölük komutanının bile nöbetçi olduğu geceler gizlice poşet tostu hazırlattığı ve odasında yediği efsanesi kulaktan kulağa dolaşıyordu.
  • mutfağa soktun kardeş de malzeme kalmamış amk:( an itibariyle gözbebeklerimi büyütmüş tosttur.
hesabın var mı? giriş yap