• emre özcan'ın taktiksel konulara yönelen, socrates dergi'deki yeni programı.
  • acayip bir program başlıyor emre özcan'ın sokratesteki yeni programın adıdır.
  • zirve.
    bir efsane başlamış olabilir.

kanun çalan dayı gibi zevkle izledik ilk bölümü.

(bkz: catenaccio)
  • teorik futbolun zerresinin olmadığı ülkede ki şimdiye dek de pek rastlamadım, muazzam bir açığı, entelektüel yapıyı doldurmaya yönelik, ilk bölümüyle dolu dizgin başlayan program.
    ilk bölümüyle ilgili yegane ve çok mühim gördüğüm olumsuzluğu ise, bu teorik anlatımı bir parça daha sakin, yayarak anlatmalısınız babında bir prodüksiyon sorununa dair. yamuk, yandan yemiş magazinleştirilmiş bir platform belgeseli çekmiyorsunuz. futbola dair kuramsal bir şeyleri anlatmaya çalışıyorsunuz. o nedenle, diylogları birleştirerek makinalı tüfek gibi tatatatata diye akıtmamanızı dilerim programı. biraz es'e ihtiyaç var yani. tardini formatına alın mesela. zira bir maç analizini bile makul bir tempo line'ıyla anlatıya dökerken, komple bir oyunun analizini, teori ve kuramını böyle seri anlatmak hem takibi zorlaştırır hem de izleyicinin sindimesini, anlamasını yani, kafanın basmasını, durup bir düşünmesini zorlaştırır. buna imkan vermez.
    yani, ilk bölüm için konuşuyorum, 27 dakika yapacağınıza 35 dakika yapın abi programı. aceleye gerek yok.
    şahane isimli ve bu bahsettiğim defo da giderilirse, şahane bir seri gibi duruyor şimdilik.
    socrates dergi'de 2019 eylül sayısıydı sanırım, ilhan özgen'in şu makalesi, programdan önce okunabilir.
    ve son olarak, helenio herrera'ya saygılar..
  • coaches voice youtube kanalindaki videolarin harmani gibi geldi bana. yine de guzel is.
  • italyan futbol sistemi.
  • izlerken zevkten dört köşe etmiş emre* özcan programı.

ayrıca izlerken "türkiye'de futbol nasıl bu kadar entelektüel olabilir?" diye düşündürten programdır.
  • böyle giderse bu programın jeneriğine okan buruk da girebilir. zira pek türkiye'de kalmayacak gibi, belki bir sene daha.
  • emre özcan'ın yine blog günlerine ve o dönemlere saygı niteliğindeki programının ismi.

(bkz: aceto balsamico)
hesabın var mı? giriş yap