12219 entry daha
  • '/\_/\
    (o.o)

süper güçleri olan makyavelist canlı.

ışınlanma yetisine sahiplerdir. kapının ucundan yüzünün yarısı görünecek şekilde hiç hareket etmeden tek gözüyle size bakar.

sizde gözünüzü kırpmadan ona bakarsınız. "hadi kim pes edip gözünü kırpacak" gibisinden rekabete girersiniz.

bi göz kırpmanızla 13 metrelik mesafedeki konumundan kaybolur "n'ooluyo yaa" dersiniz.

kafanızı bi çevirirsiniz solunuzda dibinizde yine hareketsiz halde bekler yine size bakar öyle gözünü kırpmadan.

bu kadar uzun mesafeyi anlık denecek kadar kısa sürede hiç ses çıkarmadan koşması mümkün değildir gerekli hesaplamalar yapılmıştır.

evet kedi göz kırpmama oyununu kazanmış bi de üstüne fizik kurallarını kırmış ve ışınlanmıştır. fakat siz bunu göremezsiniz ışınlandıklarını göstermez kediler gözlemci gözlemlemezken ışınlanırlar hep.

soru: 9 kilo kedi mi daha ağırdır 9 kilo pamuk mu?
    cevap: pamuk daha ağırdır.

böyle fizik kurallarını kıra kıra yaşar kediler.

dilleri komik ve pembedir.
  • selüloz bağımlısı kendisi; yiyor efendim, durduramıyoruz.

az önce kargo geldi; paketi salona koyup birkaç ufak iş için mutfağa gittim, geldiğimde paket neredeyse açılmıştı. nasıl mı? bandı dişlemiş ve kartonun kenarlarını yemiş! azıcık bir şey ama yemiş, evet yanlış okumadınız; yemiş!

duvarlarda asılı resimlerim vardı, bizim sanata ve sanatçıya düşman beyimiz oraya buraya tırmanıp resimlerin kenarlarını yedi. evet yine yanlış okumadınız; yedi!

ortada kutu bırakmamaya dikkat ediyorum artık. resimleri ise kaldırmak zorunda kaldım. kurtarılabilecek durumda da değiller, gitti onca emek, onca yaratıcılık. bütün evi ve yaşantımızı ona göre düzenledik. resmen sinsi sinsi bizi yönetiyor, disipline ediyor. sayesinde çok düzenli bir evimiz var. kendisi mi? tam bir baş belası. dadlı bela.
  • bahçemde ve sokakta beslediğim canlar. iki tanesi de evimde.
    mama yetiştirme konusunda sıkıntı çekmeye başladım. 2 veya 3 kedi ile başladım. duyan gören koştu geldi. sağolsunlar mama da seçiyorlar. mama fiyatları da tavan yaptı.
    daha çok cana yetişebilmek için desteğinize ihtiyacım var. mama yollamak isterseniz kapım açık. aç kalmasınlar.
  • apartman bahçesinde beslediğim kedilerden biri doğum yaptı ve anne kedi çok hasta. veterinere bıraktım, büyük ihtimal yarın kedileri alacağım.

veteriner yavrular sütten kesilinceye kadar evde bakmalısınız diyor ama evde bir kedim var. çok büyük çıkmazdayım sözlük.
  • boşluk dolduran hayvan: görsel
hesabın var mı? giriş yap