• mevcut cumhurbaşkanına soramayacağı tüm soruları sordu gençler.

hiç birisi düşündü mü acaba bu adam bunları öyle ya böyle bir şekilde cevaplıyor da biz bunu mevcut cumhurbaşkanına neden soramıyoruz diye?
  • akp kadrosundan bakan yardımcısının yardımcısı bile cesaret edip katılamamışken ülkenin %45 almış cumhurbaşkanı adayı katılıyor, çatır çatır soru cevaplıyor.

korkaklar güvenli yerlerde bulunduklarında çok iyi cesur taklidi yapabilirler.asıl cesaret güvensiz alanda sağlam durmaktir.
  • işte medya ne kadar önemli.

bize gösterilen kemal kılıçdaroğlu ile bu programa çıkan, konuşan kişi farklı.

adam gayet net, açık, takılmadan konuşuyor. yıllarca adamı konuşamayan, basiretsiz vs vs diye aşağıladılar. halbuki net ve akıcı bir insan. ayrıca dürüst. izlerken anlıyorsunuz bunu.

bu zamana kadar oy verirken değişim için oy veriyordum. şimdi inanarak vereceğim.
  • hayatında akpnin onunden gecmedim diyen elemanin 10 yildir genclik kollarinda aktif calismasi ve kilicdarogluna kendini küskün kürt secmeni gibi sunmasi beni benden aldi.

bonus: linktaroğlu // @emekli lemur teşekkürler

bonus 2: linkbaş

bonus 3:
    linkbitig

bonus 4:
    linkyassalman @maksim valerus selam olsun
  • dedem gemileri yakmış.

ben şahsen buna gerek olmadığını, sosyal medyadaki kitleye yeterince ulaşabildiğini düşünüyordum. önemli olan facebook dayılarına ulaşabilmek.* umarım ikisi beraber yapılabilir.
  • hayatımda akp'nın kapısından girmedim diyen diyarbakırlı kardeşimizi atomlarına ayırıp parçalara böldü dedemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
  • sadat kısmında zıpladığım zevkten dört köşe olduğum babala tv yayınıdır.

ister seçil ister seçilme, attığım oy sana helaldir. sen bu millete fazlasın.
  • türkiye'de yaşayan halk, kemal kılıçdaroğlu gibi dürüst bir lideri haketmiyor.

kısa ve net.
  • - yeni kahramanlara ihtiyacımız yok. akıla, bilgiye, bilime, inanca ihtiyacımız var. bunu yaptığımız andan itibaren birçok sorun kendiliğinden çözülmüş olur.

muhteşemsin dedem.

edit:
    - dünyanın bütün nehirleri adalete susamış bir insanın susuzluğunu gidermeye yetmez.*

atıflar, aforizmalar, öyküler muazzam. ağlayacağım, çok güzel konuşuyor. anlayana...

final editi: furkan bölükbaşı'nın videosunun kemal kılıçdaroğlu gittikten sonra yansıtılması çok çirkin olmuş, programın gidişatına yakışmamış. videodaki soruların neredeyse hepsine cevap verilmiş olması bu gerçeği değiştirmez. objektif olduğu iddia edilen bir programın kapanışı böyle olmamalıydı.

son edit: oğuzhan uğur tepkiler üzerine sondaki videoyu kaldırmış. yaklaşık 8 milyon kişi o görüntülere maruz kaldı ama, neyse.
  • bilen bilir, yeni yetmeler bilmez, eskiden kılıçdaroğlu ikili münazaraya dosyalarla çıkıp karşıdakinin siyasi amel defterini kapatırdı.
    öyle yükseldi siyasette.
    görüyorum ki paslanmamıştır ve bu programda da efsane bir iş çıkarmıştır.

z kuşağı o zamanlar karbon atomuydu, sanıyorlar ki kılıçdaroğlu pasif, ses edemez, kem küm eder.. asdasdahahha. kılıçdaroğlu’nu siz tanımıyorsunuz;

adamın olayı bu, varoluşu burdan, ikili münazaralar… yıllardır ‘çıkın karşıma! siz hepiniz, ben tek’ iddiasının ve karşısına çıkılamamasının sebebi budur.

canlı yayında kılıçdaroğlunun sesini duyup panikleyen binali geldi aklıma:(

#1 cevap ; biz neden seçim güvenliğini tartışıyoruz hiç düşündünüz mü?

siyaset zeka işidir dostlarım, yeterli zekaya sahip olamayanlar, kimsenin meydan okumasına karşılık veremez.
hesabın var mı? giriş yap