• ne tuhaf lan. hepimiz insanız, doğada ne ayı mağara için kredi çekip bir ömür sadece barınmak için enerji harcıyor, ne de sincap bir tane ağaç için kredi çekiyor.

sınırlı vaktimizde bolca yemek, içmek, gezmek için çalışacağımıza içinde dümdüz durup, geberip gideceğimiz beton için çalışıyoruz.
  • daha önce 3 kredi çekip (60 ay) üçünü de kapatan birisi olarak söylüyorum, bu son taksidi ödemenin tadı bir tek krediyi çektiğinizde var.
  • şimdiye kadar iki otomobil, bir ev kredisi çektim. evin kredisinin son taksitine daha çok var...

ayrı zamanlarda çektiğim iki arabanın da kredisinin son taksitine bir ay kala sabredemeyip iki ayı birden ödeyip kapatmış, o ay bayaa sıkışmış yine de bundan acayip haz almıştım.

(bkz: ufak tefek sapıklıklar)
  • en beğenilen entry de gene doğayı şirinler köyü sananlar doluşmuş. koala dediğin hayvan bile ev için dünyayı yıkıyor.

https://www.youtube.com/…v6v8&ab_channel=özerdurmaz

doğada acından ölen aslan var, bir gece sürüsünden ayrı kalan 3 tonluk filin aslanlar tarafından mideye indirilmesi var, kuşlara hiç girmiyorum, sürekli yuva yapıyorlar ve yuvalarını hayatları pahasına koruyorlar. millet burada gelmiş günlük derdini anlatmış, hemen tatlı su romantiği gelmiş duyar kasmış, bıkkınlık vermedi mi hala.
  • ödendiğinin ertesi günü, taşıt kredisi çekilir. öyle bir şey.
  • başlığı görünce bile insanın içini tarifsiz bir huzur kaplıyor. o kutlu günü yaşayan neler hissediyordur acaba?
  • gün gelecek bu entry güncellenecek.

güncel edit : kalan 46
  • kredi tutarı enflasyona yenik düştüğü için pek önemsemiyorum bu son taksidi.
    sanırım ömrümden geçen zamana üzülürüm o gün geldiğinde.
  • tamam , hemen canımızı sıkma biraz tadını çıkaralım diyeceksiniz e hadi gelecek ay sonuna kadar biraz tadını çıkarın .
    ama sonraki aylarda şu kadar kredi taksidi ödüyordum ; artık ödemiyorum, cebimde bu miktarın olması lazım dersiniz. bakarsınız cebinize yok öbür cebe bakarsınız yine yok hani nerede lan bu artık ödemediğim taksit nerede diye sormayın. gidiyor azizim gidiyor; geldiği gibi gidiyor.
  • gelmiş gene birisi yok sincaplar ağaçlar kredimi çekiyor, yok ömür tükeniyor yemene içmene bak. evi kredi ile aldığım da taksitim 2350 liraydı. mahallede dengi evin kirası 1100 1200 civarı idi. 3,5 sene sonra mahallede 2500 liradan aşağı bulduğunda piyango oluyor. eee bu hayatını sürenler kira ödemiyormu. 3,5 sonrasında ben mi avantajlıyım gezip tozan mı. inşallah son taksit sevincini de yaşamak nasip olur.
hesabın var mı? giriş yap