• dusuk bel giyen insanlarin basina siklikla gelen olay.
    istisnasiz her pantolonum 6 aydan sonra yavas yavas bacak arasindan erimeye baslar.
    terziye gidilir, itinayla yama yaptirilir, pantolon giyilmeye devam edilir.
  • bacak aranızda asit ürettiğinizi gösterir. nasıl bir pisliksiniz anlamadım amınakoyım.
  • bacaklarının iç kısımları yağlı olan insanlarda görülür. çaresi (erkekler için) slip yerine boxer giymektir
  • butların birbirine sürtmesine dayanamayan kot pantolon tepkisidir.
    (bkz: friction force)
  • kadife pantolonda daha fazla vuku bulan talihsiz olay.
  • bol bol derya baykal modeli eski kottan bozma kol çantasına sahip olmanıza sebep olur,
    ama talihsizlik o ya, çanta haline gelince bile kotun önce bacak arası erir..
  • bir terzinin cem özer edasıyla laf çakmasına sebebiyet veren durum.

şöyle ki; "bebili" statüsüne girebilecek birbiriyle sevgili olan iki yakın arkadaşım bu dertten muzdarip olmuş biçimde terzi amcamızın yolunu tutarlar. dolma bacaklarının böyle bir etki bırakmasının şaşkınlığını üzerinden atamayan ve bunu devamlı "aşkıım! neden böyle oluyor? niye hep aynı yer ama yaa! marka farkı da gözetmiyor namussuz!" şeklinde sevgilisine gaz vererek belli eden kız, terziye pantolonları verdikten sonra beklerken yine boş durmaz. sevgili saf oğlancağızımızı fitleyip durur yine aynı şekilde. ayların "dır dır" birikiminin agresyonunu üzerinden atamayan oğlancağız en sonunda dayanamayıp- kendi sesinin şiddetine de şaşırarak- "neden hep aynı yerler oluyor yaeeee?" şeklinde sorusuyla farkında olmadan muz gibi ortasını yapar ve terzi amcamız da kızı şöyle bir süzüp "hanım kızımız da pek bir ince. ondandır" diye sakin ama teknik golünü atar.

sonra ne mi olur? çocuk trip yer, kız o terziyi tüm arkadaşlarına kötüler ve pazartesi diyete başlayacaklarına dair birbirlerine söz verirler. ha, bugün pazartesi ve iskender yemeye gittiler, orası da ayrı...
  • pek çok kişinin dert yandığı, pahalı kot almaktan soğutan bir durumdur. benim bildiğim kadarıyla kimse de süper bir çözüm üretememiştir bu probleme. bugüne kadar benim de giydiğim tüm marka kotlarda, ince kumaş, kalın kumaş; dar kesim, bol kesim farketmeden gördüğüm durumdur. en bilinen çözüm kotçuda yama yaptırmaktır, bu da estetik olarak kotu katletmektedir, oradaki eskimiş görüntünün bile ötesinde kötü görüntülere sebep olabilmektedir. üzerine bir de para verdiğini düşününce iyice kafayı yiyiyor insan. bu problem yalnızca kotlarda değil pamuklu kumaştan üretilen dockers tarzı pantolonlarda da yaşanmaktadır.

olası sebepleri benim tespitlerime göre şöyledir:
    -kilolu olmak (ben değilim ama yine de oluyo)
    -kilo normal olmasına rağmen apış arasının dar ve sürtünmeye yol açan bir anatomik yapıda olması (bende bu sorun var sanırım)
    -bacak arasından aşırı terleme (herkes kadar terliyoruz lan, tutup da işiyo değiliz)
    -kot kumaşının kalitesiz olması (hiç sanmıyorum giymediğim marka yok, hepsi mi dandik kumaş lan? uzaydan mı alalım?)

*bu güne kadar bu konu hakkındaki en önemli tespit ise şudur: bu sorunu yaşayanlar aynı bölgede pişik problemi de yaşamaktadır. bu da anatomik olarak o bölgenin etli olması ve birbirine sürtünmesi ve terleme sonucu ortaya çıkıyor sanırım. yürürken bacakları ayıra ayıra yürümek bir sağa bir sola adım atmak sorunu çözer, tabi böyle yaşamaya alışırım diyorsanız :) penye ve dar kesim boxer da bir nevi rahatlama sunar, pudrayla falan işte olduğunca geciktirir böyle şeyleri...

*şimdi çözüm olmamakla birlikte yapılacak en iyi şeyi söylüyorum; yine kaliteli olan bilinen markaları tercih edin ama onların uygun fiyatlı kotlarını alın, yani 6 ay giymek için bile lewis engineered kotlara 240 lira değer diyorsanız o başka tabi, saygılar abicim.

!!! aradaşlar çözüm bulundu. daha kotlardaki eskimeyi test edecek kadar uzun vadeli deneylerimiz sonuçlanmadı, fakat pişik için kesin çözüm bulundu. (bkz: bacak arasının pişik olması)
  • hizi kilo fazlasiyla dogru orantilidir.
  • başka hiç bir yerinde sökük,aşınma,çizik veya bir hata bulunmayan o daha belki 6 aylık canım kotun ellerinizin arasından çöp kovasını boylamasına sebebiyet verir. çözüm olarak yamayı tavsiye etmiyorum çünkü hem hoş bir şey olmuyor sürekli aklınıza geliyor ve o kotu bir daha asla keyifle giymiyorsunuz. sonra da o yama ya verdiğiniz para ve zamana acıyorsunuz boş verin yapacak bir şey atın gitsin.
hesabın var mı? giriş yap