aynı isimde "leyla ile mecnun (film)" başlığı da var
  • inanilmaz komik bir 74. bolum vermis olan dizi. civik bacim affedersin :)
  • baturalp hoca feridun koç'u ne kadar özlediğimizi hatırlatan dizi
  • kubilay'ın dalmış leyla'ya leyla hanım deyip de 3-5 kere en son o ağız hareketi ile açıları yakalayıp leyla diye hönkürmekle beraber çemkirmesi yarım yarım yardırdı aklıma geldikçe gülüyorum. o nasıl gür bir ses arkadaşım. birde o değil de şu yavuz abi gibi akıl alcak hocamız yok sevdiğimizin gönlüne girmeye yazıktır lan bizim gibi aşıklara.
  • bu dizi neden sevilir, neden burak aksak'a güvenmek boşa çıkmamıştır sorularını cevabı bir bölüm izletmiş dizidir bu akşam. başka söz yok bu bölüm için sadece teşekkür var.
  • --- 74. bölüm spoiler ---

şantiye şefi olan ismail abi'den geliyor;

tutmayın beni, yemin ediyorum çok işim var. daha gidip 2. kattan kumların üzerine atlıycam.

--- 74. bölüm spoiler ---
  • --- spoiler ---

kafanı kaldır ve etrafındakilere bir bak.
    --- spoiler ---

bu cümle beni tam anlamıyla bitirdi.
  • bu akşamki bölüm başlamadan evvel cengiz bozkurt şöyle bir tweet attı; isveç çakısındaki konserve açacağıyım..korner atılırken gidip arka direği tutan adamım. forvetteki beleşçi golcüyüm...(l&m 74) iyi seyirler! biz diziyi izlerken gördük ki bunlar ali atay'ın replikleri.

piyasada olup bitenlere bakarsak sırf bu hareket bile tüm ekibin işi nasıl sahiplendiğini ve daha da önemlisi oyuncuların gerçek karakterlerindeki hazmetmişliği ve doğruluğu gösterir ki bu da bu işin samimiyetinin ve başarısının temel kaynağıdır.
  • yavuz ece sükanvari olan hırsız kızın adının nisan olduğunu öğrenerek yalnızca adıyla kızı bulup paraları aldı diye varsaydık.
    bu arada bahar hep erken gelir demesi de saçmaydı geç gelir dese hadi bi nebze şimdi erken gelir diyerek eylülden ayrılayım o zaman gelseydin gibi bi anlam mı bilemiyorum.

melûlun hem eylülle hem nisanla öptüğünü basmasını unutmayalım
    edit: bu arada melül niye çıktı lastikçiden, jenerikde adı geçen leylanın yancıları neden ortalarda yok

ve en önemlisi resul balay posteri mecnunun odasından niye kaldırıldı ulan ne güzel bu fotoyu poster boyunda bastırabilmişsiniz atılır mı o kınıyorum.

edit: nesini kötülediniz bi söyler misiniz resul düşmanı mısınız yoksa leylanın yancılarından mı tiksiniyosunuz?
  • evladım gibi sevdiğim dizi. korudum kolladım, kimselere laf ettirmedim. ama yavaş yavaş soğuma belirtileri oluşmaya başladı bende.

melis birkan'ı diziye yakıştırmaya çalıştım, çok çalıştım yapamadım. tek suç kendisinde değil. bir kere giriş hikayesi kötü. birinci leyla'nın aynısı. ilk görüşte vurulma, etrafın kararması filan. sedef ve şirin'deki gibi orijinal bir durum yok. hani bu sezon çok farklı olacaktı?

ikinci kısım melis birkan'ın kendisiyle ilgili. eğer burayı okuyorsa ki okuduğunu düşünüyorum, kendisine "mecnun gibi konuşmaya çalışma" demek istiyorum. sen leyla olarak geldin, mecnun'un ifadeleri mecnun'un tonlamaları, mecnun'un şaşkın bakışları bunları yapmaya çalışma olmuyor. hangi replikte hangi zorlama bakış ve yapay tonlama gelecek tahmin edebiliyorum artık. bu da keyfimi bi hayli kaçırıyor.

orijinal karakterleriyle sevdiğim leyla ile mecnun dizisini zorlama bir karakter yüzünden eskisi gibi keyif almadan izliyorum. yine izler miyim, yine izlerim o ayrı. ama heycanımı yok ettiniz maalesef.
hesabın var mı? giriş yap