• çok uzun etek giyer, her dedikoduyu bilir, herkesin iyiliğini ister, ota boka ağlardı.
    okulun en güzel kızlarının değişmez kankisiydi.
    cep telefonuyla saniyede 14 kelime yazabiliyordu.
    ünlü kişilerden sadece adlarıyla bahsetme akımını başlatan kişiydi. okan'a bayılır, sezen dinlerken ağlardı.
    lafa bakardı laf mı diye, sonra söyleyene bakardı adammı diee!!1!
    çirkin özgüvenine sahipti.
    her şeyin en iyisini hak ederdi.
    iri kemikliydi. 5 kilo fazlasını verse dünya seksisiydi ama bir türlü veremedi.
    matematikçi ona takmıştı.
    bir rivayete göre okuldaki kalorifer petekleri onun götüne göre tasarlandı.
    tiyatro okumak istemişti ama ailesi izin vermediği için işletme okudu.
    eski sevgilisine açtığı facebook savaşında paylaştığı bol nispetli şarkılar ve "chook mutluym" tarzı iletiler yüzünden türkiye'de güvenli internet uygulaması çalışmalarının başlamasına sebep oldu.
    üniversite 3. sınıfta evlendi, okulu bıraktı.
    uzun saçlı erkeklere bayılırdı ama kel biriyle evlendi.
    seçim döneminde tuttuğu partiye listesindeki herkesin oy vermesi için 1 ay bilgisayar başından kalkmadı.
    şu sıralar 4 numarada oturan gençlerden çok şikayetçi. eve kimin girip kimin çıktığı belli değilmiş.
    bildiğimiz gerizekalı ama hiperaktif olduğunu iddia ettiği bir çocuğu da var.
    eşinden gizli siberalem.com kariyerine devam ediyor.

not: uzun süredir görmüyordum. facebook'ta eklemiş. facebook'taki can yücel şiirlerinin %83.23'ünü o paylaşıyor.
  • buraları okuyorsa çoktan facebook statusunu "herkesin derdi ben olmuşum, demek ki zamanında iyi koymuşum" olarak değiştirmiştir.
  • gidene asla üzülmezdi, çünkü giden kaybetmişti.
  • kendisi benim ortaokulda arkadaşımdı. hatta 3310'u mu ne vardı da paso yılan oynamak için sıraya girerdi insanlar peşinden. sonra liseye geçince sizlerle tanışmış.
  • sınıfta elden ele gezen fırsatlarla dolu avon kataloğunun sorumlusuydu.
  • elbette herkesi kendi gibi bilirdi oh allah kahretsin en kötü özelliği kahrolası dürüstlüğüydü dostum!
  • telefonunda hep kontör olurdu. akşam 3'ten sonra taksiye mi çıkıyordu ne bok yiyordu belli değil.
  • bazen ilginç bir şekilde seksi görünürdü. 2-3 saniye sürerdi ama.
  • günün birinde facebook'unda ''hayat 3.5 ile 4 arasındadır, ya 4-4'lük yaşarsın, ya da 3.5 atarak'' yazdı merve... o andan sonra uzay-zaman eğrisinde bağımsız bir sabit haline geldi, tamamen enerjiye dönüşerek, sonsuzluk içerisinde bir yer edindi kendisine. bazıları gitti sandı ama hayır, herhangi bir lisenin bahçesinde, bizim zihnimizdeki gibi olmasa bile merve'ler var. sesi hep neşeli çıkan, mavi külotlu çorap giyen, asla sivilcesi olmayan, kalorifere yaslanmış bir şekilde sınıfın güzel kızı gizem ile konuşup, nazlı'yı çekiştiren merve... kimi zaman elif, kimi zaman ayşe, melike ya da nurten olarak karşımıza çıkar, liselere bakın orada ışıl'ları, nurten'leri, merve'leri göreceksiniz...
  • zamanında bana çok yardımcı olmuş kişidir:

orta 2 deyken başka sınıftan 5-6 tane birbirine çok benzeyen bir grup kız vardı hepsi kumral, hepsi rahat, hepsi hemen hemen aynı boyda. ben de hoşlanıyorum ama hangisinden hoşlandığım belli değil. istiyorum ki bu gruptaki kızlardan birisiyle çıkayım. bu derdimi bizim sınıftan merve'ye anlattığımda "ben onları tanıyorum" diyerek, hangisinden hoşlandığımı sordu. "farketmez hangisi olursa.." demem üzerine ben uzaktayken gruba yaklaşarak "bu mu, bu mu" diye eliyle gösterdi. gruptaki kızlar da duruma anlam vermeyerek uzaktan "ben mi", "o mu" diye birbirlerini işaret ediyorlardı. nihayet birisini uzaktan seçtiğimde, merve kızı yanıma getirdi. "putperest seninle arkadaş olmak istiyor" dedi kıza. kız da "sevgili olarak mı normal arkadaşlık olarak mı?" diye sordu. ben de "sevgili olarak" deyince çıkmaya başladık.

2 hafta o şekilde çıktık. ama hala hangisiyle çıktım bilmiyorum. hergün bir tanesiyle de buluşmuş olabilirim bilmeyerek.

(bkz: erkeklerin lise 3'e kadar gerizekalı yaşaması)
hesabın var mı? giriş yap