• meth ettikleri kadar iyi olmayan firma.
  • pandemi döneminde şubeleri kapalı da olsa tüm çalışanlarının maaşlarını bir senedir tam ödeyen zincir. ceo gustavo frings yaptığı basın toplantısında hiç kimsenin mağdur edilmeyeceğini, herkesin ihtiyacını karşılayacak kaynağa sahip olduklarını açıkladı.
    radyasyon kıyafeti ile basının karşısına çıkan ve sosyal mesafeye dikkat çeken frings titizliği ile tanınıyor.
  • tuz yerine yanlışlıkla pudra şekeri vermişler bana gecen gün, hayır pudra şekeri baş dönmesi yapar mı ya, sanki bulutların üstündeyim.
  • 2009 yılında work and travel ile amerika'ya gittiğimde bir şubelerinde çalışmıştım. çok düzgün bir yerdi hiç sıkmazlardı bana güzel anılar bıraktılar. sessiz siyahi bir abi gelirdi arada eski model bir volvo'su vardı. gelir halimizi hatrımızı sorardı çat pat ingilizcemiz'le konuşurduk sonra öğrendik tabi şirketin sahibi oymuş böyle mütevazi biriydi. çok sonra bir doğalgaz patlamasında öldüğünü öğrendim. allah rahmet eylesin az hakkı geçmedi üzerimizde.
  • albuquerque şubesinde sık sık kel, top sakallı bir adam gördüğüm, lezzetli tavuklar yapan firma.

yalnız o eleman da bir değişik, böyle garip garip halleri var falan. tırsıyorum.
  • cemaatinmiş.
  • gustavo bey in polislere ve öğrencilere yardımlarından bahsetmiş herkes ama hiç bilmediğiniz bir yönü de vardır. her hafta darülacezeye gidip eski dostunun halini hatrını sorar, gustavo bey tam bir istanbul beyfendisidir.
  • starbucks ta bir kahve alıp 10 saat oturan kızlar gibi, burda da en ucuz menüyü alıp 10 saat oturan ikiz yarma meksikalılar vardır, müdür de gelip kalkın kardeşim artık demez.
  • bundan 10 sene önce gitmiştim, mart sonu gibiydi.. kasada duran adam kibardı ama böyle bi soğukluk vardı. tavuklarını da beğenmemiştim. sanki böyle asıl işleri tavuk değil ama o işi de yapıyorlar gibi. tr’de baya seviliyomuş meğer...

ben gittiğimde boştu. sadece fötrlü güneş gözlüklü tuhaf bi adam oturuyodu. sipariş de vermemişti. bedava wi-fi için gelmiş olabilir. kasadaki adam da ters ters bakıyordu zaten...
hesabın var mı? giriş yap