• hardcore'dan hic hazzetmememe ragmen turk rock tarihindeki ehemmiyeti acisindan az once sirf rafimda dursun diye siparisini verdigim radical noise albumu. bu yasimda artik pogo yapacak akranim da kalmadi, ev icinde dinleyip duvarlara filan carparim artik.
    (bkz: plan b'den once son cikis)
  • bu ülkede hardcore adına yapılmış en iyi şeydir desem sanırım abartmış olmam.
  • bizde, kanser, lösemi gibi, çaresi olmayan hastalıklı çocuklara yardım etmek, çocuğun hayalindeki şeyleri gerçekleştirmek gibi şeyler yok. var denemez. make a wish.. adamlar bir çocuğu, mutlu etmek için, başbakanından tutun, tiyatrocusuna kadar hep birlikte elele verip çalışıyorlar. koskoca şehri dekor ediyorlar. sırf çocuk için. sırf çocuk, hayalinde batman olmak istediği için. çocuğa batman kıyafeti giydirip şehirde, suçluları -tiyatro oyuncuları- yakalattırıyorlar. başka bir çocuk amerikan futbolcusu olmak istiyor. herkes seferber oluyor. bir başkası, smackdown'da güreşçi olmak istiyor. yine aynı şekilde. bizde, hasta çocuğa, sahte ilaç satmak, eline 50 tl gibi bir para tutuşturmak, nasıl olsa ölecek diye düşünüp, kendi çıkarına bakmak var.. sen bunu, görmezden geldiğinde, umursamadığında, böyle şeyler yapmadığında, vicdanın rahat kalıyor mu ? o çocuk öldüğünde, hiç vicdan azabı çekmeyecek, kafandaki düşünceler beynini kemirmeyecek mi ? vicdanlar rahat..
    kalbinizi, ne zaman kaybettiniz ?
  • (bkz: radical noise) albümü.bu albümü kulaklıkla dinlerken ve kafamın içinde pogo yaparken beni deli zannetmesin diye manyaklığımı kamufle etmek için oğluma gülümsüyorum. öyle güzel bir albüm ki türk ezgilerini hardcore tarz ile birleştirmiş başka bir albüm yoktur. bazı rifflerde, gazdan aya uçacakmış hissi uyandırır.
  • piyasaya ilk çıktığında türkiyede de böyle kaliteli işler yapılabiliyormu dedirtmiş fakat diğerleri kadar tanınmadığından olsa gerek yeterli patlamayı yapamamış albümdür.milliyetçilik bir yana;düzenleme ve vokalleri biraz daha iyi ele alınabilseydi değil türkiyede, dünya genelinde ses getirebileceği umulabilirdi.albüm baştan sona basit fakat oldukça etkiyeyici ve azdırıcı(çok düşündüm ama daha iyi bir sıfat bulamadım) ritm ve melodilerle bezelidir, parçalardaki back vokaller ayrı bir hava katmaktadır.
  • pogo arzusu yaratan şukela bir radical noise albümü.
  • çok klişe bir yorum olacak ama; daha batıdan çıkmış bir albüm olsaydı gördüğü ilgi çok fazla olurdu.
  • ne zaman açıp dinlesem içimdeki tüm karamsarlığı söküp atan,yerine zıplama ve cozutma isteği veren radical noise albümü.

şu an piyasada cd,kaset ya da plağının bulunmaması,hatta spotify da bile olmaması üzücüdür.

son konserde ise bizi darmadağın etmiştir.
  • radical noise grubunun aynı albumdeki aynı adı ta$ıyan $arkisi.back vokal gercekten sarkiyi biraz mahvetmiş..onun disinda klas bi calisma diyebiliriz.
hesabın var mı? giriş yap