• süper şahane bir sinema zevkine sahip insandır kendisi.. şu diyalogda da inceleyebileceğimiz gibi böyle bir postmodernlik, sürrealistlik, sembol metafor vesaire taşar her yorumundan, özellikle de büyük ve de çok ses getirmiş prodüksiyonlar hakkında, favori filmine ise diyecek laf bulamıyorum ben:

jezebell: yüzüklerin efendisi varmış tvde..
    melancholyman: hıı, bi bakıveriyim ben de izlememiştim zaten..
    jezebell: e yarısı geçti ama filmin
    melancholyman: ımaan, nolcak öyle antin kuntin bişi zaten, yok abik gubik yaratıklar yüzükler falan..
    jezebell: ya olur mu öyle bi ton oskar aldı film, şöyle güzel böyle şahane bik bik..
    melancholyman: titanik de aldı bissürü oskar, izledim onu ben.
    jezebell: o kadar güzel bi film diil ama o..
    melancholyman: yok ben beğendim onu, anladım
    jezebell:("anladım"!?!) nası ya, alla alla, ne garip adamsın, titaniği izleyip beğenip yüzüklerin efendisini seyretmedin mi sen..e ne izlersin o zaman?? nedir güzel film??
    melancholyman: süt kardeşler! ( telefonun diğer ucunda bilgisayardan filmin bir kesitinden sesler duyulur, arkadaş kopmuştur)
    jezebell: ...
  • beş ay önce günlük rutinime dahil ettiğim özleme eylemini artık her gün uyandığımda ilk yaptığım iş haline getirdi yokluğu..her telefon açışında "az kaldı" derken sesi biraz daha düşüyor. ama az kaldı gerçekten, her yeni gün biraz daha aydınlık doğuyor..yaz biraz daha yaklaşıyor.. denizin, rakının, balığın ve kendisinin mis gibi kokusu uzaktan burnuma gelmeye başlıyor..

bugün sevdiğim sayı altı
  • yaklaşık 3 saat sonra otobüsüne binip birliğine teslim olmak üzere izmir yollarına düşecek olan pejo 307. dedelerim bekleyin geliyorum. hadi güle güle kadıköy, moda, caddebostan, trip, karga, nevizade, mercan, juju. 5 ay sonra görüşmek üzere. kedimi tanıyanlar ona iyi baksın, kızdırmayın onu sonra ben de kızarım. hadi bana eyvallah...
  • taksim shaft'a giden erkek milletinin tutulduğu peren hastalığına yakalanmış başka bir "perenzede". rüyasında bol bol görür inşallah.
    "peren, vokalde tek isim. peren. peren. peren vokalleri sizi hayal alemine daldırır. peren"
  • gerçekten çok önemli meseleleri tartışırız..

m: (bir entry gösterir) baksana burda ne demek istemiş?
    e: bilemiyorum altan, hiç bilemiyorum.
    e: acaba bilmemne mi?
    m: ben şöyle şey diye düşündüm.
    e: başta ben de onu düşündüm de çok alakasız.
    m: şundan şundan diye heralde.
    e: ama bıkbık? abi biz neyi tartışıyoruz?
    m: gerçekten abi manyak mıyız biz ya? git yazana sor istersen.
    e: sen sor olm, işim olmaz.
    m: bana ne ya.
  • bodrumdan sadece bir telefonum ile bandırmadan kalkıp ertesi gün gelen;en hüzünlü ve en neşeli şarkıları birlikte söylediğim;ekşi sözlük zirveleriyle beni tanıştıran;gecenin beşinde herkes sızmışken tek ayakta kalabilen hatta bana müthiş öğütler verip ertesi gün kendi bile unutan benim 12 yıllık dostum,sırdaşım.
  • gamsızlığına bazen kendisi bile şaşıran insan...
  • kimileri * ne kadar ısrar etse de tatarlıkla uzaktan yakından ilgisi olmayan, ayrıca yine bazı asılsız dedikodulara karşın kafasında hala yeteri kadar saç olan * insan...*
  • sıkılan insan. okuldan da sözlükten de hayattan da son zamanlarda.
    hep bi umut var içinde herşeyin daha güzel olacağına dair. ama gün geçtikçe ümidini kaybediyor. bişiler yapmak için çabalıyor kendi kendine ama hiçbişey kendi kendine olmuyor hep bişileri eksik hissediyor. uyumak istiyor uyumak uyumak...ama bi taraftan da biliyor hiçbişeyin uyumakla çözülmeyeceğini, o yüzden kalkıyor sabahın köründe bişiler yapabilmek olabilmek için. her sabah küfrediyor kalkınca. bilmiyor ki.....
  • 5 ay boyunca buralardan uzakta olacak insan. neyse ki çok sevdiği denizden uzaklaşmayacak. kadıköyün lodosu gibi olmasa da denizci olarak gideceği izmirde duyacak yosun kokusunu bir süre. kadıköy, moda sahilleri size emanet.
    hadi görüşmek üzere...
hesabın var mı? giriş yap