1089 entry daha
  • geçtim ulan geçtim.
    firefox aşkımdı ama yeter dedim çünkü - yavaş -

böyle şeyler için dev'ler hemen bir taşak moduna girer ve kibirlenir, bilirim. pilavcıyım meslek olarak ama tanıdıklarım var.

insanlar bir konuda şikayet ettiğinde belirtmedikleri, sistemlerindeki bileşenler, genel bilgiler, kullandıkları programlar, virus scan durumları, ağ durumları vb şeyler olur.

bilgi verilmeden "yavaşladı beyler napim" sorusu sorulur. karşıdaki de, "eklentiler olmadan başlat bakim yeğenim, nolcak bakalım" der.

bu seviyenin ötesinde denemelerden ve testlerden sonra, 40 yıllık sevgilim firefox'u bıraktım. ms, office ile browser uyumunu güzel yapmış sağolsun. dikey sekmelere de, mouse alışkanlığından elim şaşırsa da, alışmaya çalışıyorum.

open source olan firefox ile daha çok kontrol bendeydi, neredeyse 15 senedir çok alışmıştım her şeyine. siktir ettik. bir aşk daha bitti gitti.

yalnız sorun şu ki, ya benim gözler 0.75'den ilerledi, ya da bu fontlar göt kadar. büyütünce de, css margin türü problemler oluyor sayfalarda. başı kıçı taşıyor, submit butonu yukarı gidiyor vs. ona da, bakarız artık.

göz de gitmiş olabilir gerçi. belki 1.25 oldum farkında değilim. anlamam da o işlerden pek.

büyüte büyüte öldük be. tek derdim bu. hay amk, her şey bamya.
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap