• bir geceden fazla kalmayın. taş çatlasın iki. insan eti ağırdır derler.
  • ne kadar samimi olursanız olun, tatlı/meyve türü bir şeyler mutlaka götürün. yiyip içip sıvışmayın..
  • sıçarken çok dikkatli olun. klozette bok izi bırakmamaya özen gösterin.
    bu konudaki yetkin bir çalışma için (bkz: misafirlikteki klozette bok izi bırakmak)
  • en kotu sey yeterince iyi tanimadiginiz bir evde ev sakinlerinden once uyanmaktir. kaldiginiz odada tv, gazete, kitap vb. yoksa insanlar kalkana kadar gecen birkac saat yillar gibi gelecektir. tekrar uyumayi bosuna denemeyin hicbir seye yaramaz.
  • sabah kalkınca yattığınız yeri toplayın. yatağın darmadağın bırakıp salonda sigara içmek kabalıktır.
  • helaya girdiğinizde muhakkak helanın donanımını kontrol edin.
  • bir'lere iki'le kadar danalar gibi uyumayın. makul bir saatte kalkmaya özen gösterin. insanları ne yapacaklarını bilmez bir durumda bırakmayın.
  • eğer yatıya kalma niyetinde gitmemiş ama yatıya kalmak istiorsanız we normal şartlarda ew sahibinin bunu hoş karşılamayacağını düşünüyorsanız* geç başayan ortalama onbuçuk-onbir gibi başlaması idealdir.bir dizi yada filme sarın bittiğinde geç oldu hıaaa uykum geldi triplerine girip atın kapağı o gece oraya
  • içkiyle aranız ne kadar iyi olursa olsun, çok samimi bir evde değilseniz içki ikramlarını ya reddedin, ya da makul bir seviyedeyken içmeyi bırakın. yoksa türlü rezilliklere imza atmak işten bile değildir. (bkz: kusmak) (bkz: misafir gittigin evin kizinin yataginda 31 cekmek)
  • (erkekseniz) eğer evden fazla pijama çıkmazsa "mühim değil ben donla yatarım" gibi laflar ederek ev ahalisiyi tedirgin etmeyin. daha makul bir formül bulun. ne olduğunu bana sormayın, ben de bilmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap