• genelde bir ritm uzerinde hizli hizli bisiler deme uzerine kurulu muzik akimi, hapishane muzigi.
 • amerika sathinda bizim fantezi muzik muadili gerzek insanlarin yapip dinlettirdikler, bir tur embesil muzigi. fantezi muziginde oldugu gibi rap in de guzel ornekleri var ve amerika disi memleketelere hep o guzel ornekler gidebilecek cesareti , aliciyi bulabiliyor. haliyle bu muzigin ortalama bir kaliteye sahip oldugunu zannetmek yanlisina dusulebiliyor.

  buna benzer amerikaya da sadece guzel avrupa filmleri geliyor, haliyle amerikali her turlu avrupa filmine hasta, oysa ki oyle denyo ornekler var ki aman allah dersiniz, ki eminim bi kaciniz demistir.
 • "kafiyeli soz yazma ve bunlari hizli hizli soyleme sanati"ndan ibaret oldugunu du$undugum muzik turu.hatta "muzik,sanat,emek,estetik bunun neresinde" dedigim muzik turu.yine de vardir belki bir guzelligi,cok da konu$mamak lazim.
 • su anda bir cok turde sarkinin elektronik ortamda yapildigini ve uretildigini dusunecek olursak, su andaki tum elektronik muziklerin ilki...
 • anavatanı a.b.d olan ve orda zencilere bok muamelesi yapılması sonucunda cıkmıs zencilerin kendi sorunlarını en içten ve katıksız olarak aktarabildikleri müzik türü.sözlerin %90 ı küfür ve argodan olusmaktadır ve insanın içindeki kini dı$a vurmanın en iyi yoludur. fakat bir çok insan bu türün sanatsal özelliğini ve rapin kuralı olan hızlı ve uyaklı söz söyleme sanatını tartı$ırken a.b.d de eminem adında bi rapçi mtv ödülleri ve grammyler dahil 20 ' ye yakın ödül alarak bu tip insanların ne kadar yanıldıklarını gözler önüne sermiştir.
 • icraatçılarının dünyaya tek faydasının diğer rap icraatçılarını katletme alışkanlıkları olduğu müzik türü.
 • blues efsanesini yaratmis zenci toplumunun, gerizekali torunlarinin yarattigi acinasi, muzik diyemeyecegim salak sozler butunu. turkce rap sozlerinden bir farki yoktur yabanci sozlerinde. osmanlilar diye bir turk rap grubu duymustum amerikadalarmis. sarkilarinin sozleri soyleydi;
  ''turkler gelecek
  hepinizi ezecek''.
 • rapaiçin tribünden çağırılma şekli. rap rap rapaiç şeklinde bağırılır ayaklar yere bile vurulur bazen.
 • çoğu müzik türünü devirip kendinden geçirebilecek, ritmik açıdan sanatsal denebilecek örneklerin sıkça görüldüğü, duayenlerinin aslında birer modern şair olduğu anlamayan ve evrimini tamamlayamamış bazı kılıksızların zevk renk farkını anlamadığı ve dinleyenlere laf attığı, muhteşem müzik janrı.

  n.
 • hiphopla arasindaki farkin surekli sorulup duruldugu muzik turu...
hesabın var mı? giriş yap