• havaalanında pasaport polisinin karşısına geçtiğiniz andan itibaren,

- pasaportta yalnızca rusya vizesi ile rusya’ya ilk kez girmek : ortalama 2-3 saat

- pasaportta bir takım eski schengen’ler + bir rusya vizesi ile rusya’ya ilk kez girmek : ortalama 1 saat

- pasaportta bir takım ukrayna, türkmenistan ve eski rusya vizeleri + rusya vizesi ile rusya’ya girmek : ortalama 3 ila 7 saat, deporta kadar yolu var

- pasaportta halen geçerli bir abd vizesi + rusya vizesi ile rusya’ya girmek : ortalama 15 dakika

rusya’ya özellikle iş için gidenlerin, toplantı programlarını şekillendirmelerinde kaynak olması bakımından..
  • pasaportta;

-teknik vize kategorisindeki vizenizle rusya'ya ilk kez girmek(sıra beklemeyi saymazsak): 3 dakika,

-teknik vize kategorisindeki vizenizle rusya'ya ilk kez girmek(sıra beklemeyi sayarsak): 60-90 dakika,

-teknik vize + devamında aldığınız turist vizesi ile rusya'ya girmek(sıra beklemeyi saymazsak): 3 dakika,

-teknik vize + turist vizesi + devamında aldığınız işçi vizesi ile rusya'ya girmek(sıra beklemeyi saymazsak): 3 dakika,

hiçbirinde sıra beklemek dışında bir problem yaşamadım. bu bahsettiğim vizelerin pasaportumdaki tek vizeler olduğunu ve başka ülke vizesi yer almadığını belirtmek isterim.
  • 12 mayıs'tan sonra kalkması beklenen vizedir.
  • kalkışı henüz resmileşmemiş, 2010 yılı sonlarında resmileşmesi beklenen vize.

dlya informatsiya, şuku idi na knipeos. (kıçı kırık rusçamızla anca böle hehe)
  • henüz kalkmamış olan ve fakat kısa sürede alınabilen vize.
  • kalkacak olan vize imiş. hürriyet'in yeni bombası galiba, bilemedim şimdi.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/17287218.asp

edit: şu saate kadar nasıl dikkatinizi çekmedi şaşırdım valla, gerçek değil demek ki. yoksa sol frame yıkılıyor olurdu rus kızı içerikli başlıklarla
  • hizli bir sekilde yaptigim arastirmaya gore nisan ortalarinda kaldirilmasina kesin gozuyle bakilan vize. bu vizenin kaldirilmasi icin ne sekilde kapitulasyonlar verildigini (benim bildigim nukleer santral ihalesi) yakin zamanda daha detayli bir sekilde ogreniriz.

bence turkiyedeki sosyal hayati renlendirecek bir unsur. rus turistler zaten yazin geliyordu.turk vatandaslarini daha cok sinirlandiran bir kisitlamaydi iki ulke arasindaki hukuk. istanbul-moskova seferlerinin 4-5 kat artmasini bekliyorum.

bu arada st petersburg biletimi alayim.
  • 17 nisan'da kalkacak olan vizedir. eminim ki vize ile birlikte güzel ülkemde kalkacak çok "şey" daha vardır. ayrıca yılın 3 ayında zaten güney şeridimiz rusya'ya dönüşüveriyor, ne gerek var azizim bunlara. ha başbakanın 3 çocuk ifadesini gerçekleştirmeye çalışmak istemesinin sonucu yapılmış bir anlaşma da olabilir bu vizelerin kalkması olayı.
  • kaldırılmasının akabinde coşarak moskova'ya petersburg'a akacak gençleri saatler süren pasaport polisi sorgulamalarının bekleyeceği vizedir. kalınacak otel rezervasyonu vs hazır olmadan uçaktan inen coşkun gencimizin tipindeki, giysisindeki en ufak falso tatilinin rezil olmasıyla sonuçlanacaktır.
  • kaldırılmıştır.
hesabın var mı? giriş yap