• en uysal, en acikli bakan, en iyi huylu kopek turudur. garibandirlar, coook uzulurum ben onlara. :(
  • kendi hallerinde yasarlar, dokunmayin abi bana dertliyim bakisi vardir gozlerinde gibi gelir bana
    bi de bunlarin sokagi sahiplenip dayilanan turleri olur, gelen gecen arabaya niye ordan geciyon lan tribi atarlar yolu tikarlar sıkıyosa gec
  • bunlarin bi kismi mahalle kopekligine terfi edip kulaklarinda essek kadar plastik bisi tasirlar, itlaftan kurtulabilen kucuk bi kesimdirler. o kunye misali sey bi yere takilsa hayvanin kulaa yirtilsa kopsa aah aah..
  • her fırsatta eve aldığım ama babamın aynı gece sokaga attığı zavallıcık
  • hayatımda gordugum en şirin hayvanlar.. ilgi ve sevgiy gosterdiğinizde mutluluktan deliye dönen, cogunun dost canlısı olduğunu, hırçın olanlarının da oyle olmasının nedeninin yine biz insancıklar oldugunu düşündüğüm, salak küçük veletlerin onlara işkence yaparak eğlendiği, saatlerce koşturup birlikte oynayabilcegim,en bi mukemmel yaratıklar..
  • filozof bakışlı yaratıklar. (necdet şen (c))
  • onlardan ve onlara dokunanlardan uzak kalınması gerekliligi vardır.eger zorunlu kalınmıssa kendinizi dezenfekte edecek yollara girismenizi oneririm...
  • kopeklere karsi olan korkumu yenemedigim ve en cok korktugum, yolumu degistirmeme neden olan kopek grubu. sabahin 6.30 unda siz, kopekler, birkac taxi ve firincilar disinda hicbiryer acik olmaz. etrafta kimse yoktur. 5 yıl boyunca yasadigim bu zulm ozellikle kis aylarinda cekilmez bir durum alir. ac, sefil haldeki kopekler suruler halinde orda burda gezinip, sokaga birakilan cop torbalarini didiklerken, ezan sesi ile birlikte cileden cikar ve havlamaya baslarlar. camiide namaz kilmaya giden mahalle dedelerine rastlarsaniz onlardan yardim alabilirsiniz. hatta ise gidis saatinizi bu dedelere gore ayarlayip, apartmanda onlarin gelisini gozleyerek beklersiniz. gelmeleriyle sanki o anda apartmandan cikmis gibi yapip durumu caktirmamaya calisir, ana caddeye kadar dede ile birlikte yurumeye devam edebilirsiniz. ana cadde kopekleri ise farklidir. gunduz vakitleri itunun macka kampusundeki eski malzeme lab.larinda yasayan, gece disariya cikip, gunesin dogusuna kadar sokaklarda dolasan bu kopeklerin besiktasa inmesi tam bir kabustur. saldirgan ve isirgandirlar. yere comelip tas almaniz bisi ifade etmez. siz en iyisi cebinizde bir tas, uzun sapli bir semsiye ve mutlaka bir duduk bulundurun.
  • en iyi cozum bunlar icin diyanetin fetva verip kopek eti yenebilir demesidir. bak pekinde hic sokak kopegi var mı ya da hangimizin derdi olmustur ki sokak koyunları ya da danaları. en iyi cozum bunları yenebilir yapmaktır. ya da topla hepsini gonder çine bak o zamn ihracat nası tavana vuruyo. kısırlastıralım, asılayalım hep ek masraf ne geregi var.
hesabın var mı? giriş yap