• isim yazilmasi orijinal bir davranistir ama illa ki ismin sonuna hanim, bey, cocuk vs. gibi unvanlarin konulmasi komik kaciyor..
  • anavataninda sadece yogun bir zamana denk geldinizde yapilagelen, benzerlerinin diger alanlarda da goruldugu bir uygulama.
  • sayet turkseniz ve turkiye'de bir starbucks'ta adinizi yazdirmissaniz bardaga, kahveyi hazirlayan genc arkadas isminizi cigirir, siz de pasa pasa alirsiniz icecegi. sorun yoktur, ahmet, mehmet, gizem heryerde aynidir... gel gor ki, baska bir ulkedeyseniz, farzedelim amerika, guc bela isminizi anlatirsizniz kahveci arkadasa. sonra da heyecanla beklersiniz isminizin girdigi sekli duymak icin.
  • o kadar para veriyosun bari bardak senin adını taşısın da için gitmesin taktiği.
  • eksantrik olmak adina yapilan gereksiz eylem..

"tum dunyada ayni seyi yapiyoruz, ne kadar da global bir sirketiz wouw" anlayisinin uzatmasi.

o kadar marka yaratirken kucuk bir noktayi gorememisler. bardak uzerine isim yazma olayi her kahve alindiginda uygulaniyor. dolayisiyla plastik bardaklarda satilan soguk kahveler de bu boyali hareketten nasiplerini aliyorlar.

fakat zaten soguk ve islak olan plastik bardaktaki boya, bardagi tuttugunuz andan itibaren elinize bulasmaya basliyor. hem ustunuz basiniz iyice kirleniyor, hem de tum bardak simsiyah hal aliyor.
  • (yaşanmış olayın ingilizce'den türkçe'ye çevrilmişidir)

siparişleri alan kasadaki kızımız hem bardaklara isim yazmak için beklemekte, hem de siparişi veren iki gencin parayı ödeme konusundaki inatlaşmasını izlemektedir;

jeff'in yanında nakit olmadığını düşünen imad ısrar etmektedir;
    imad: -ben öderim seninkini de..
    jeff: -yok saol ben öderim
    imad: -yok ya ben öderim
    ....
    jeff: -ya niye, babam mısın ?!

sonuçta imad öder, kasadaki kızımız parayı ödeyene isim sorar, imad cevabını alınca, jeff'e sormadan diğer bardağa da "imad'ın babası" yazar. kızcağız beklemekten sıkıldığından olsa gerek lafını yapıştırır.
  • -isminiz neydi beyefendi?
    -ben yunanim az anliyorim
    -isminiz diyorum..your name?
    -sikilmekis tiyorum
    -eee tamam...i call you back sir
    -ok thanks

beş dakika sonra

-sikilmek istiyoruum! sikilmek istiyorum...beyefendi kahveniz haz...fakat?
    -ahahahahahahah
    -hassiktir
    -puahahhaha
    -vay orospu çocuğu vay!
  • isim olarak fare yazdırırsanız, kahveniz hazır olduğunda yaşanacak panik sayesinde etrafta oturacak yer bulmanız kolaylaşır.
  • ingiltere'deki starbuckslarda olmayan uygulamadır
  • yaşanmış bir olay:
    yaşlıca bir amca starbucks görevlisi delikanlıya bir adet sütlü kahve almak istediğini söyler.delikanlı 'latte' mi der,adamcağız sütlü kahve evladım der,bir şekilde anlaşılır,delikanlı:

beyefendi isminizi alabilir miyim?diye sorar,
    yaşlı amca:
    emekli korgeneral hede hödöoğlu diye cevap verir bünyede alışkanlık yaptığından dolayı.

az sonra delikanlı imanının gücüne sığınarak yeri göğü inletir:

emekli korgeneral hede hödöoğluuuuuu,emekli korgeneral hede hödöoğluuuuu kahveniz hazır paşam.
hesabın var mı? giriş yap