• ohhhh, ohhhhhhh, ohhhh

- suleyman soylu
  • akp'nin açık ara en sevilmeyen kişisidir. kendisinin pasifize edilmesi anormal yüksek toplumsal gerilimi sönümlemek adına yapılabilecek en verimli iş olur. liyakatli olmadığını kendi ağzından teyit ettiğini de biliyoruz.
  • umarım süleyman soylu ve nurettin nebati koltuklarında kalır. zira kendileri bu koltukta kalmayı hak eden bakanlar ayrıca halkımızın da bu konuda memnuniyetinin yüksek olduğunu düşünüyorum. sayın cumhurbaşkanımız bu talepleri karşılıksız bırakmayacaktır.
  • günahım kadar sevmediğim bir karakter. seçim döneminde de halkın iradesine darbe yapmak da dahil, her türlü rezilliği yaptı.

bence kesinlikle o koltukta oturmamalı.
    (ama ben erdoğan’ın da o koltukta oturmaması gerektiğini düşünüyorum, bu sözlerimi o çerçevede değerlendirin).

süleyman soylu bir stasi komutanı olarak, erdoğan için her türlü rezilliği yaptı. öyle ki, içişleri bakanlığı koltuğunu illegal şekilde işgal bile etti, seçim operasyonu kesintiye uğramasın diye. belki erdoğan’ın seçimi almasında yasa dışı şekilde katkıda bulunduğu da söylenebilir.

normal şartlarda pragmatist recep’in soylu’nun göreve devam etme emrini vermesi gerekir. bugüne kadar ki kendi çizgisi gereği.

(hepimizin malumu olan, bana tapan herkesi terfi ettiririm ilkesi gereği).

tayyip’in soyluyu görevden alması halinde, bunun tek sebebinin, tayyip sonrası dönemde soylu’nun daha da semirip güçlenmemesi için olabilir. örneğin tayyip’in kafasında bilali başkan yapmak varsa, süleyman soylu bunun önünde engel.

hakan fidan’ın başkan adayı olması senaryosu düşünüldüğünde, süleyman soylu yine bir problem ve engel.

kanaatim o ki, erdoğan, kendi çıkarına aykırı olmasına rağmen, süleyman soyluyu görevden alacak.

ülke için hayırlı bir karar.

eğer bu gerçekleşirse türkiye’nin kokain trafiğini kimin yöneteceğini merak ediyorum ben.

bekleyip göreceğiz.

süleyman soylu türkiye’nin kokain trafiğini yönetiyor demiyorum. sadece süleyman soylu içişleri bakanlığı görevinden ayrıldıktan sonra, türkiye’nin kokain trafiğini kimin yöneteceğini merak ettiğimi dile getiriyorum. yanlış anlaşılma olmasın.

bunlar iki ayrı soru, birbiriyle hiç bir bağlantısı yok.
  • vatan, millet düşmanlarının sevmediği bakan.
  • adam gibi adam bakanım.. ne zaman baksam başka bir yerde başka bir kalekolda sürekli halkın yanında, sürekli askeriyle beraber haftanın 4 günü başka bir şehirde başka bir kalekolda askerimiz ile yemek yiyor. hiç mi yorulmazsın be adam.. allah senden razı olsun bundan sonra ki hayatında mutlu ve mesut yaşarsın inşallah..
  • seneye ibb adayı olacak olan akp milletvekili. sonraki süreçte de cumhur ittifakının çatı adayı kişisi olacaktır.
  • kendisi milletvekili yemini etti mi bilen var mı?
  • bu ülkenin teslim edileceği en son kişidir. aynı gücü kazandığında tayyip'ten bile tehlikeli olacaktır. boş milliyetçilik yaptığına bakmayın, ülkenin çıkarlarının zerre kadar değeri yoktur gözünde.
  • burada güzel yalayıp yağlamışlar da bir kişi de çıkıp bu adamın ümitcan uygun'un babasının dostu olmasından, ümitcan uygun'un kimsesizler yurtlarındaki kızları pavyona satmasından, 15 temmuz'da bu kadın satıcısını neden arayıp da havalimanına gidip oraları tutmasını istediğinden hiç bahsetmemiş. behsetsenize oğlum. beyniniz mi eridi?
hesabın var mı? giriş yap