7375 entry daha
  • murat’ın oyunları görme engelliler için sunduğu yarışma.

- evet şöyle bir arkadaşına baktııııı, kafasını çevirdiiiii, şöyle bir gülümsediiiii, topu eline aldııııı.

bi sus amk.
  • yasin kendisinden başka kimse ön plana çıksın istemiyor. ogeday'a karşı yapabileceği bir şey yok ama mesela poyraz'a "sen çok oynuyorsun ben oynamıyorum" diye naz yapıp onun yerine oyuna çıkabiliyor ki mavinin kalabalığından poyraz da yeterince oyuna çıkamıyor aslında. seçme hakkı verilmiyor (ogeday'a veriliyor) normalde kırmızı da seçmiyor onu.

poyraz ilk sayısını atakan'a ucu ucuna kaybetti ve atışı bayağı iyiydi, doğal olarak ikinci kez oyuna çıkmak istiyor atışım iyi diyerek, yasin yarı şaka yarı ciddi sen otur, şimdi atsaydın vs diye engel olmaya çalışıyor. çıkıyor, oyununu alıyor.

atakan'a karşı son sayı için çıkılacak, poyraz çıkmak istiyor, yasin gene engel olmaya çalışıyor ve yaman çıksın neden çıkmıyora getiriyor. yaman "tutunup 5 saniye önde başlama" konusunda iyi olan, parkurda da hızlı ve atışları iyi olan atakan'a karşı çıkmak istememiş ve poyraz'a bırakmayı tercih etmiş olabilir, çok da anlaşılabilir bir şey, poyraz daha atakan'ın dengi ve atışları da iyi. yasin bence "yaman takım için sorumluluk alsının" değil, poyraz son sayıyı getiren olmasının derdindeydi... poyraz gene ucu ucuna kaybetti, poyraz'a "çıkıyorsan alacaksın" diye çemkirmek çok yemediği için gene döndü yaman'a dırdır etti.

takımın geri kalanı poyraz'a güvendiği ve atışları iyi olduğu için best of'a da poyraz çıktı sonunda. yani orada atakan'a karşı çıkması gerekenin poyraz olduğunu da takım tekrar göstermiş oldu...

yasin kendini frenlemezse bir gün sonunda poyraz'la da kapışabilir gibi geliyor. poyraz arkadaş oldukları için ve daha işin daha "ciddi" kısmına geçilmediği için bazı şeyleri görmezden geliyor, sorun etmiyor olabilir ama o üstten konuşmaları, "sen oynama" yaklaşımını bir yerden sonra tolere etmez gibi...
  • acun ılıcalı ve yapım ekibi parkurlar sıkıcı atışlar hep aynı gibi sitemleri kendilerince dikkate almaya çalıştılar bu bölümde. ancak yaptıkları şey bir dakikaya yakın direnen ve yorulan adamlara 5 saniyecik gibi bir zaman hediye etmek oldu ki komik. yorulduklarına değmedi.

üç isim (damla, hakan, özgür) omuzdan sakattı o yüzden fazla direnmemeyi tercih edip hemen bıraktılar özellikle hakan ve damla hiç çaba göstermediler ki bence çok da yerinde oldu. 5 saniyesi acun'a kalsın.

pek bahsedilmedi ancak bugünün yıldızlarından biri de özgür'dü. milletin eytli deyip alay ettiği, ikide bir yaşından vurmaya çalıştığı adam ogeday, batuhan ve hakan'dan toplamda 3 sayı aldı. bence insanları takım arkadaşları ve karşı takım da dahil yaş üzerinden zorbalamamak lazım. yaradan ömür verirse hepimiz 48-49 yaşına geleceğiz. o yaşta özgür gibi kaçımız olur, kaçımız koltuk değneğiyle yürür onu bilemeyiz.

çok basit bir örnek vereyim atakan 2016 performansının baya gerisinde. hakan 2018 performansının baya gerisinde. hilmicem ogeday'ı dizginleyecek isim olarak görülüyor ancak henüz bu konuda büyük sinyaller veremedi. bugünden yarına ne olacağımız belli değil.

ben özgür'ü seviyorum, destekliyorum, yaşı diğerlerinden daha ileride olmasına rağmen onlara oyunlarda kafa tutmasını seviyorum. 2023 sezonunda 625 oyuna çıkmış adam dile kolay. 385'ini kazanmış. sms olsa büyük şansı olurdu ilk üç için çünkü bizim halkımız pek belli etmese de efendi insanları da sever, zorbaları (bkz: turabi) (bkz: poyraz) (bkz: yunus emre) sevenler kadar efendi karakterlerini ve kalitelerini de ortaya koyanları da sever bir yerde hakkını teslim eder. takdir ettiğini gösterir.

seda bugün pek bir köşesinde kaldı hayret, damla'ya sahneyi kolay kolay vermezdi. nagihan eski formuna kavuşursa bu ikili ne yapacak çok merak ediyorum.

yasin kırosunun yaman'ı zorbalamasından da baya nefret ediyorum. evet yaman kendini ezdiriyor ancak durumun böyle olması onun canını sürekli takım arkadaşlarının yakmasını gerektirmiyor.
  • parkurları herkes aynı sürede bitirdiği için izlemenin anlamı yok. 1-2 atış avantajı sağlıyor en fazla. %90 aynı anda geliyorlar.

denge oyunu, güç oyunu gibi şeyler artmalı. acun'un ekip salmış işi. ezbere devam ediyorlar. fena sıktı.
  • instaya video koyma ödülü çok iyi oldu. böylece uzun zamandır görmediğimiz yarışmacıları görmüş olduk. survivor radyo programı çünkü aq.
  • atakan, ogeday anksiyetesini yenemediği sürece kazanamaz. ogeday gerçek bir winner. hem psikolojik hem fiziksel üstünlük kendisinde
  • geçen eve misafirler geldi survivor izlemek zorunda kaldık. izlenimlerimi anlatayım. yarışmada ogeday diye bir herif var tam bir karaktersiz. bir tane tahtanın üstünde dengede kalmaya çalışıyorlar. bütün yarışmacılar suya düştü.bu herif düşeceğini anladığı an rakip oyuncunun üstüne atlayarak düşmeye çalışıyor. onu da beceremedi tahtaya çarptı belini kırıyordu geri zekalı.
  • bugün düellodan kimin elenmesini istersiniz ?

https://strawpoll.com/40zmq8l42za
  • ömrü hayatımda bu kadar aptal bir ödüle ilk kez rastlıyorum. haftanın 6 günü ekranda olan kişilere hatıra videosu koyma hakkı verilmesi. bir de bunu hak etmek için sabahtan akşama kadar bir parkuru kıçın ata ata bitirmen gerekiyor.

acun ılıcalı daha birkaç ay önce seda aktuğlu’yu, gizliden babasına w.app mesajı göndermek istedi diye ekranlarda geri zekalı ilan etmişti. yanlış da değildi. peki bu verdiğin ödülle sen ne oluyorsun? diye sorarlar adama. şu ödülün amacının seda’nın yaptığı salaklıktan ne farkı var? hadi kıza biraz empati yapayım, survivor şartlarında kafayı kırdı deyim, peki sen ulu acur? amnezi ilerledi galiba..
    artık baya baya zevksiz, sıkıcı ve aptallıklarla dolu bir program.
  • sırf berna'ya yapılan mobbing yüzünden samimiyet perimiz poyraz önderliğinde ki pislikler ordusu mavi takım'dan inanılmaz derecede nefret ediyorum. yasin, yağmur, seda gibi çöp insanlar ondan önce gitse sırf ben değil çoğu izleyen tatmin olacaktır.
1723 entry daha
hesabın var mı? giriş yap