sorunsallar (1)
 • türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
  temel karamollaoğlu, sivas
  kahramanmaraş - 1941, üzeyir, münire - manchester üniversitesi tekstil
  mühendisliği bölümü, aynı üniversitede master - ingilizce - tekstil yüksek
  mühendisi - dpt uzmanı, sanayi bakanlığı teşvik ve uygulama genel müdürü,
  müsteşar muavini, serbest müşavir, özel sektör yöneticisi, sivas belediye
  başkanı - v ve xx nci dönem sivas milletvekili - evli, 5 çocuk.
 • sivas katliamından bir iki yıl sonra bizim eve bir video kaseti düştü. amgt antetli bu kasette, almanya'da bir yerdeki spor salonunda milli görüş gecesi kaydedilmiş. temel karamollaoğlu, şevki yılmaz, ve hasan hüseyin ceylan ile birlikte konuşmacıydı... resmen sivas katliamı'nı savunuyordu. hatta kitleyi bir de gaza getiriyordu. hafızam beni yanıltıyor olabilir ama aşağı yukarı dedikleri şöyleydi:

  "pir sultan şenliği diye sağa sola kafir marks'ın resimlerini asarlarsa, komünist propaganda yaparlarsa sivas halkı ne yapsın..."
  yani beyefendi ağır tahrik bulmuş savunuyor da savunuyor. bir de sivas halkı demiyor mu? oradaki yüzlerce insanın kabahatini (ona göre erdem olduğu için olsa gerek) bütün sivaslılara yüklüyor.

  vicdanı rahat mı hâlâ merak ediyorum.
 • hizmetleri yollara asfalt döktürmekle sınırlı kalmayan zat:(bkz: #6044336) (bkz: #7819749)
 • ismini google'da aradığımızda karşımıza çıkan ilk sitede, özgeçmişinin son cümlesi şu şekildedir:
  daha sonradan refah partisinden milletvekili seçilerek o.ç. "onurlu çoğunluk" kişiliği ile başarılı bir kariyer oluşturmuştur.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/temel_karamollaoğlu

  edit : linkteki onurlu çoğunluk ifadesi değiştirilmiş. şimdilik "gerizekalı" deniyor. bilemiyorum yarın n'olur. wiki işte ehe mehe..
 • “sivas davasının üçüncü gününde dinlenen sivas trafik şube müdürü izzet karadağ, tanıklığı sırasında olayların refah partili belediye başkanı temel karamollaoğlu tarafından körüklendiğini söyledi. karadağ, daha önceki ifadesini mahkemede yeniden doğruladı.

  ifade şöyle: “karamollaoğlu ‘gazanız mübarek olsun’ diye konuşma yaptı. dağılmak üzere olan kalabalık bundan sonra dağılmaktan vazgeçti. itfaiyeden ise su sıkara kalabalığın dağıtılmasını istedik. ne hikmetse su sıkmadılar.”

  24 mart 1994, aydınlık

  (kaynak: sivas katliamı davası, cilt 2, ankara barosu yayınları)

  ayrıca bakınız:

  http://tabudeviren.googlepages.com/sivas1.jpg

  (bkz: sivas katliamı/#12134466)
 • cüneyt özdemir'e an itibariyle günah çıkarmaktadır. hey gidi. "bu insanları hakikaten kim öldürdü?" sorusunu yanıtlama çabasında. ben bile şaşırıyorum açıklamaları karşısında. "insanlar cayır cayır yanarak ölmedi, dumandan zehirlendi" diyerek neyi anlatmaya çalışıyorsun sayın ex başkan? allah ıslah etsin! vicdanı da rahatmış. ne hoş.
 • çok bayıldığı dininin "cennet" denilen kavramı var ya. emin olsun ki ben inanmayan halimle bile oraya girmesinin mümkün olmadığını biliyorum. ve hatta biliyorum ki inanmaz halimle bile ona cennetten el sallama ihtimalim çok ama çok daha fazla.
 • ağzından salyalar saçarak sarf ettiği "gazanız mübarek olsun." cümlesini hayatım boyunca unutmayacağım insan. madımak'ta öldürülen insanların sorumlusu; içimdeki nefreti, iğrenmeyi ve şiddet arzusunu her daim canlı tuttuğum adam. binlerce yıl onlarca farklı inanca, topluluğa, kültüre ev sahipliği yapmış anadolu'nun yüz karalarından bir tanesi. gecenin birinde ismini gördüğümde uykumu kaçıracak kadar tiksindiğim eski siyasetçi.
 • cehenemmde çok yanacak adam. öyle böyle değil. destekleyenleriyle birlikte . öyle böyle değil , verecekler odunu , verecekler odunu. yok ; gidip gördüğümden değil ; hazretde kul hakkından gıybete varana kadar derin bir günah portföyü var. öbür tarafta kentucky'nin ateşte pişmiş zinger hamburgerine dönüşene kadar yanacaktır kaanatimce.
 • özgürlükçü düşünce tarafgillerinden, ne sandınız bağnaz kemalist, ulusalcılar sizi. mustafa balbay gibi olsaydı tabiki özgürlük düşmanı olacaktı.
hesabın var mı? giriş yap