• link

diyanet işleri başkanlığı din işleri yüksek kurulu üyesi idris bozkurt, torpille işe girenin kazancının helal olduğunu savundu. "işe nasıl girdiği ile elde ettiği kazancını farklı tutmamız lazım. yani elde edilen kazanç helaldir" dedi.

hey yavrum hey, fetvaya bak fetvaya.. torpille işe girenlerin kim tarafından, nasıl, kimin hakkına girdiğini bir tarafa bırakmış ama neyse ki hoş bulmamış, kazancı da helal hale getirmiş.

işte bize böyle nabza göre şerbet dağıtan din alimleri lazım !
  • torpile de fetva çıkmış. devletin malı deniz yemeyen domuz mantığı bu. ha sorsan bunlara domuza necis hayvan derler.
  • islamla taşşak geçen siyasal islamcıların bir başka iddiasıdır...

he amk he aynen
    başkasının hakkını yemek hoş değilmiş

hoş değil dediği şey, kuran'da affı olmayan tek günah
    bak dinlerini bile büküyorlar sırf akepe'ye laf gitmesin diye

ekleme: altta gene gelmiş biri affedilmeyen tek günah hak yemek değil diyor.
    kuran oku olm kuran oku, allahın diyor ki bana kul hakkı ile gelme, hak yediğinden isteyeceksin yani affetmiyor kendisi.
    olm inandığınız dini bile bilmiyorsunuz ya gerçekten komedi bir de aklamaya çalışmış bu hak yemeyi, olm siz müslüman mısınız gerçekten?
    adam diyanete değil bana laf ediyor uydurulmuş diye. komedi yemin ediyorum komedi, akepe allah'dan büyük bunlar için yeter ki laf gelmesin padişahlarına
  • kul hakkına da güncelleme getirdiler şaka gibi. bari buna getirmeyin abi.
  • o işe aday olup da giremeyen, ama girmeye daha layık olan tüm kişilere ve onların bakmakla yükümlü oldukları kişilere, boyutunu sadece allah'ın bilebileceği kadar kul hakkı geçmiş olur ve bu insana günah olarak yeter, başka günah aramaya gerek yoktur. duydun mu ey diyanet?

edit: bir de yeni terim icat etmişler: hoş olmayan kul hakkı.
  • (bkz: #161762881) sizden de bıktık bunlardan da bıktık. islam'da tövbesiz affedilmeyen tek günah kul hakkı değil şirktir, yani herhangi bir şeyi allah'tan daha çok sevmek, değer vermek yahut "o" şeyi allah'a ortak etmektir.

kul hakkına gelince, torpil elbette günahtır, allah adaleti ve liyakatı "emreder" bakın, "emreder" diyorum. torpil demek allah'ın emrini ihlale girer, bu ihlali de, "hoş değil ama..." diye küçültmek de kişiyi manyak eder, iflasa sürükletir, ziyanını arttırır.

yüce islam'ı kur'an'dan değil uydurulmuş safsatalardan duyup öğrenen herkes saçma sapan konuşuyor yorum yapıyor. yazık.
  • ne utanmaz insanlarsiniz lan. kazanc helal demis bir de. arada baslik cikiyor ya karsimiza ateistlerin ahlaki nasil temellendirdigi diye. asil sorgulanmasi gereken bu kadar acik bir sekilde "dinciler"in ahlaki nasil ayaklar altina alabildigi olmali.
  • --- spoiler ---
    bana vicdansiz bir medya verin, size bilinçsiz bir halk sunayim”
    --- spoiler ---

himmler.

--- spoiler ---
    bana dini ver, her yaptigimizi helal ilan edeyim.
    --- spoiler ---

diyanet isleri.
  • özelde bilmem ama devlette torpille işe girmek kul hakkı yemektir. o görevi hak eden başkasının hakkını gasp etmektir. böyle bir şey nasıl helal kabul ediliyor bir ateist olarak ben kavrayamadım.

dindar arkadaşlarımız ne düşünüyor bu konuda? bizi aydınlatırlarsa memnun oluruz.

ateistleri köşeye sıkıştıracak sorular başlığında sayfalarca yazı yazacağınıza şu konuya açıklık getirseniz belki ateistleri köşeye sıkıştıramazsınız ama en azından dindarların dine küsmesini engelleyebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap