• bir süredir kafamı meşgul eden sorunsal.

madem tren gidiyorsa, biz zıpladığımızda havada kalma süresi ve trenin hızına bağlı olarak trenin alttan kayıp gitmesi lazım. yani zıpladığımızda aynı yere değil de dediğim gibi parametrelere bağlı olarak geriye düşmemiz lazımdı. bence tren gitmiyor yol bize geliyor. bu da dünyanın yuvarlak olup döndüğünün en büyük ispatıdır.

dünya düz diyenler biraz utanmıştır umarım...
  • (bkz: eğitim sistemi o kadar mı kötüye gitti ya)

t: eğitim sisteminin geldiği durum ortada!

düzeltme: troll bir entry için girilen troll bir cevabın bu kadar favori olması sözlüğün cılkının çıktığının en baba kanıtıdır.
  • tren içinde zıplıyorsun.
    zıplamanın başladığı nokta ile bitiş noktası aynı.
    tren hareket etse bile sen vagonun içindesin.

ama trollük denemene bir yeni önerim var, giden trenin arka kapısından zıpla bakalım ne olacak
  • trenin içinde sende trenle aynı hizda gidiyorsun, trenin zemininden temasin kesildiginde yavasliyorsun, yani zıplayınca; oda bir kac salisecik havada kaldıgından, göz ardı edilebilir bir yavaslık..

aynısı düsen asansor ornegindede var asansorle beraber serbest dususe geciyorsun, hızla dusuyorsun; zıplayarak yavaslama ihtimalin yok, zemine cakılacaksın her sekilde; sırt ustu, kafanı vurmayacak bir pozisyon almaya bak...
  • bence evde otur sen. mazallah yola mola çıkarsın. yürürken zıplarsın dünya ayağının altından kayar.

tanım: ya troll ya da yeni türk eğitim sistemi.
  • zıplamak değil de trende veya uçakta drone uçurursak ne olur, treni veya uçağı olan bir arkadaş varsa deneyebiliriz droneu ben getiririm.
  • trenle aynı hızda gittiğinden ve senin önünde hava basıncı gibi gibi karşı bir kuvvet olmadığından aynı yere düşersin. trenin üstünde havanın sana uyguladığı basınç seni geriye iter. ancak izole edilmiş bir ortamda teorik olarak trenle birlikte aynı hızda gitsen ve hava basıncı 0 olsa, trenin üstünde de geriye gitmezsin, aynı yere düşersin ki bu imkansızdır, sadece teoride olur.
  • eylemsizlik. bir cisme dışarıdan hiç bir kuvvetle müdahale edilmediğinde -ki trende havaya zıpladığımızda bu gerçekleşir- duruyorsa durmaya, sabit bir hızla gidiyorsa gitmeye devam eder. altımızdaki tren ivmelenmediği sürece havadayken onunla aynı hızda ilerleyeceğimiz için altımızdan kayıp gitmez.

edit: yazım hatası
  • trenin herhangi bir kapısından dışarı zıpla. hemen anlarsın tren mi gidiyor, yol mu geliyor.
  • yumurta aki isimli yazar kardeşimizin formundan düştüğünü gösteren nispeten vasat bir çalışma olmuş. son zamanlarda liderliğin getirdiği baskının altında eziliyor mu acaba ?

liderlik neyin liderliği diye sorarsanız parasız trollüğün liderliği (bkz: swh)
hesabın var mı? giriş yap