• annemleyim.. ama babamsız ilk yılbaşımız.. yalnız sayılırız.
  • 32 yıllık hayatımda ilk kez başıma gelecek olandır. büyük anlamlar yüklemiyorum, lakin insan ister istemez durumu diğer herhangi bir günden farklı deneyimliyor. kaçınılmaz şekilde eski yılbaşı kutlamaları geliyor akıllara.. daha bir yıl önce sevgili eşimle, ve dostlarımla birlikte kendimizce eğlenceli bir gece geçirmiştik.. hiç değilse bir araya gelmiştik bu vesileyle.. gülünmüştü iyi kötü, dans edilmişti falan filan.. sonra işte 2014 geldi.. bir şeyler değişti.. ama nasıl oldu tüm bunlar, nasıl hızlı savurdu hayat bizleri bir yerlere.. takip etmek gerçekten güç.. bir yılda tepetaklak olabiliyor her şey.. tarumar olabiliyor tüm düzen.. sevdiklerinize (eğer gerçekten sevdikleriniz ise onlar) sıkı sarılın o yüzden..

adına kader de deseniz, tesadüf de.. bir şeyler değişiyor işte.. hiç bir şey olduğu gibi kalmıyor siz akışa göre hareket ettikçe.. kendinizi dinledikçe değişiyorsunuz; koşullarınızı ve hayatınızı değiştiriyorsunuz..çünkü bunu yapmazsanız o koşullar sizi değiştiriyor kendine göre.. kendini koşullara göre değiştirebilen insanlara hayranım bu yüzden.. ben kendim olma mücadelemde çok kan kaybettim çünkü, çok savaştım.. elimde bir tek kendim kaldı o yüzden de.. kendimi koruduğum halimle sevilmeyi beceremedim.. terk de edilmedim belki ama terk etmeme engel olmak da istemedi kimseler.. dur, seni dinleyeyim demedi.. senin kendine sadık kalışını seviyorum da demedi.. neden desin ki.. yeterince adil..

velhasıl durabilen insanlara olan hayranlığım artıyor gün geçtikçe.. her yıl benzer şeyleri yapan, ritüelleri olan, bulundukları yere kök salabilen insanlar bu akşam yine kutlamalar içerisindeler.. hayatlarında bir tutarlılık, iyi kötü bir uyum var.. bir kestirilebilirlik var.. oysa ben geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da önümüzdeki sene nerede ve kiminle olacağını bilmiyorum. daha önce hiç bulunmadığım kar altındaki bir şehirde, sevdiklerimden uzakta, bir başıma yeni yılı karşılıyorum.. okuyorum, yazıyorum, bir şeyler içiyorum falan.. 2014 yılı bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçiyor.. şüphesiz ki en büyük kaybım sevgili eski eşim oldu bu yıl..yine de çok mutluyum ki ne o bana, ne ben ona daha fazla kırılmadan yollarımızı ayırabilecek kadar olgun davranabildik.. ikimiz de yalnız kaldık evet ama ikimiz de kendimiz olarak kalabildik.. kendimizi korumamız, birbirimizden ayrılmamıza neden olduysa bile, buna değerdi sanırım. bu yüzden beni arayıp nasılsın diye sorduğunda hala, iyiyim ve umarım sen de iyisindir diyebiliyorum içtenlikte.. dostlarım aradığında aynı içtenlikle ve kahkahalarla sohbet edebiliyorum saatlerce.. gelmelerini istemedim, hatta kırdım onları biraz ama beni anlayabilen dostlara sahibim neyse ki.. ve uzaktan bile olsa onlarla olmanın mutluluğunu yaşıyorum içimde..

herkesin eksikliğini duyduğu tüm duygulara kavuştuğu ve kendine en yakın olabileceği deneyimleri yaşadığı, kaybetmekten korkmadığı ve yalnızlığın sonuçlarına cesaretle göğüs gerebildiği bir yıl olması dileğiyle..bilhassa kendinden vazgeçmeyen, savaşçı yüreklere selam olsun..
  • bir yıl bile ihanet etmeden, 27 yıldır istikrarlı şekilde yaptığım eylem.

anlamadığım kısım, biride hala çıkıp demiyor ki şu seriyi bozalım

(bkz: #26791534)
  • bir yıl bile ihanet etmeden, 26 yıldır istikrarlı şekilde yaptığım eylem.

anlamadığım kısım, biride çıkıp demiyor ki şu seriyi bozalım.
  • geçen yıl yaptığım olay. hani nasıl girersen öyle geçer diyorlar ya, yalanmış.

hayatımın en sosyal yılını geçirdim amk.
  • her yıl yalnız , bazen nöbette giren bir insanımdır yıllardır. bunu pek acınası bir mevzu görmekten de bir yıldır vazgeçtim.
    bu yılı 92 adet psikoterapi seansı, altmış tane kitap , bir kaç ülke , sildiğim bir kaç arkadaş , haneye kattığım bir kaç arkadaş, üç iş yeri, eskitilmiş birkaç sevgili , bir panik atak, bir tonik klonik nöbet , bir kaç depresif hafta ile geride bırakıyorum.

aldatılmayı kabul etmedim, aldatmayı kabul etmedim bu yıl. artık manipülasyonu bir iletişim aracı olarak kabul etmiyorum.

muhtemelen yine yeni insanlar tanıyacağım, yine benim yamuk yaptıklarım ya da bana yamuk yapanlar olacak, çok sevdiklerim uzaklaşacak ve benim başka insanlar sevmeye yerim açılacak belki.

bir yıl sonra belki yine yalnız gireceğim , hayat bu bilinmez, insan psikolojisinin sağlığı da yalnız kalma potansiyeli ile ölçülüyor , değil mi sözlük?

acımayın kendinize, enseyi de karartmayın.

edit: sevgili sözlük yazarları, güzel mesajlarınız için teşekkürler , hepinizi sevgiyle selamlıyor ve yalnızlığın huzurunu da yaşayabileceğiniz harika bir yıl diliyorum.
  • bir yıl bile ihanet etmeden, 28 yıldır istikrarlı şekilde yaptığım eylem.

anlamadığım kısım, hala daha biride çıkıp demiyor ki şu seriyi bozalım.

(bkz: #31538302)

edit: sol framde sürekli bi yeni yıl şeysi, duvarlar üzerime üzerime geliyor. çok karanlık burası, karanlıktan korkuyorum patron lütfen ışığı kapatma.
  • eski bir alman atasözü vardı onu hatırlattı.
    "sürü halinde yaşarsan, önünde göt dışında bir halt görmezsin."
    umarım anlamıştır bebeler.
  • kalabalıkların içinde yalniz girmekten iyidir.
  • kendi isteğiyle yalnız girenlere değil de yalnız kalmış arkadaşlara lafım, geçecek merak etmeyin.
    bak ben gelecekten bildiriyorum. bana inanın.

geçen sene herkes uyumuştu çünkü mutsuzduk. ben de dışarı çıkıp karda kendime bir bank bulup tek başıma girmiştim yeni yıla. böyle baya ağlaya ağlaya, arabesk bir filmin yan rolü gibi, piiii...
    kar o kadar güzel yağıyordu ki, kardan adam mı yapayım yoksa kendimi denize atıp intihar mı edeyim diye düşünmüştüm. geçen sene ciddi ciddi ölümü düşünüyordum. (allah benim belamı iyi vermiyor ha)
    hani bir laf vardır "ilerde bu günleri anlatıp, güleceksin" diye. hah ben işte o ilerideki gündeyim şu an. yani her şey çok bombastik demeyeceğim ama böyle şeylere üzülmek falan, gereksiz enerji kayıpları.
    her boka bir kılıf uyduruyoruz. bu sene de kendimize 2016 laneti bulduk ki bence çok yerinde bir karardı. bence 2017'niz süper geçecek.(içimdeki herkesi kucaklama isteğinin, elele tutuşup heal the world söyleyecek moda girmemin, kahvenin yanında içtiğim şeylerle bir ilgisi yoktur inşallah)
    mutlu yıllar
hesabın var mı? giriş yap