• çaycı sipsi (bkz: bülent şakrak)
  • memoli'nin kapı çalmaya, kapıya vurulmasına sinir olması, ve daima kapı ziline basması cem'i bu konuda sürekli uyarması.
  • - polis olmak isteyip bir türlü polis olamayan rambo berk'in banka soygununda silahlı soyguncuları alt etmesi.
    - dizinin %75'i kötü karakter oynayan kürşatın gerçek kimliğinin ortaya çıkması, izleyicide uyanan sempati hissi.
    - zeyno'ya tecavüz edilip öldürüldüğünü sanan memoli'nin bütün istanbulu koşarak kat etmesi.
    - görkem yeltan, nail kırmızıgül
    - memoli'nin japon balığının ölümüne sebep olan serseriler.
  • memoli'nin jeep'inin motorunun çalındığı sahne. memeoli bir bara iş için girerken, arabasını para vermeden değnekçiye emanet etmiştir ve geldiğinde arabanın motoru yoktur. ek iş olarak değnekçileri çökertir o bölümde.

belgin abla'nın çetin tekindor'un dairesine yıllar sonra girdiği sahnedir.

zeyno'nun kürşatın elinden kaçmaya çalıştığı sahne (akşam ormanda onlarca adam ve köpek kovalardı)

başkomiserin kızının uyuşturucu kullanırken odasının basıldığı sahne. sanırım kötü adam çiçek taksinin bıyıklı kadir'iydi.

rambo'nun polis olma nedenini memoli'ye anlattığı sahne. babası benzinlikte çalışırken soyguncular vurmuş polis yetişememiş ben her yere yetişeceğim ağabey diyordu.

şevket çoruh ve hakan bilgin'dir.
  • memolinin top böceği formunda ıslak ve kaygan blok beton jöleli saçları.
  • memoli her düştüğümde beni tutacan deeel mi?
  • memolinin koşarak ve yüzerek deniz uçağına yetişmesi.

rambo berkin yalın ayak apartmanda gezmesi.

rambo berkin komiser başak'ı görünce "aaaa kadın polis" deyip durması.

erkanın sürekli "yılanın kıçına tekmeyi basacağaz" diye vaatler vermesi.

belgin ablayı belgin doruk sanmam.

belgin ablanın kralı her görüşünde "sinağğnn" diye ağlaması.

erkanın sürekli birilerinin kıskacında kalması, erkana silah çekilmesi ama hep ajitasyon yaparak kurtulması.

cemin memoliye "baba" diye hitap etmesi.

erkanın köylüsü rolündeki şevket çoruh'un istanbula gelince tek beklentisinin karı kız olması. en çok güldüğüm de şu olmuştu. erkan hayati konularla uğraşmak için bunu otelde bırakıp gitti. sonra akşam geri geldi. yaşar erkanın yakasına yapıştı ve sordu "erkan erkan karılar nerde erkan !!!"
  • - kızların üstünde memoli resmi olan defterler kullanması,
    - kızların üstünde memoli resmi olan çantalar kullanması,
    - kızların üstünde memoli resmi olan bilumum şey kullanması,
    - nereden aldıkları bilinmez memoli stickerlarını her yere yapıştırmaları.

olum diziyi izlemememe rağmen resmen okula memoli'yle gidip memoli'yle geliyodum. bu denli göze sokulmaz ki. hadi gözümüzü siktin, kulağımız kuru kalaydı. yok. eline flüt alan jenerik müziğini çalıyor: "füydür füydür füüüüy, füydürüdü füdü füdü füüüüy..."

ilkokuldaki en iyi arkadaşımın çantasında memoli posteri bulmuştum hatta bir kere:

- bu ne lan?
    + ...
    - hadi kızları anlıyorum da sen?..
    + çok yakışıklı adam hacı yaaa :3
    - ...
hesabın var mı? giriş yap