• sınava 5 dakika önce gidilmez kardeşim, önemseseniz böyle bir şey yaşanmaz ağlayıp durmayın okul önünde milleti de strese sokmayınız. oradaki görevli işini yapıyor.
  • o gec kalan amına koyduklarından(!) intihar eden çocuklar oldu!
    kural koyucu alternatif çözüm üretmeli ki mağduriyet hiç yaşanmasın.
  • sinava gec kalmak, on elemede elenmek demektir. on elemeyi bile gecemiyorsan girme bosuna universiteye, git baska is yap.
  • mağdur değildirler, kırk yıl önceden yüzlerce vurgulanan kurala bile uyamıyoruz, o muasır medeniyetler seviyesine nasıl çıkacağız. bunların bir diğer versiyonu da metrobüs sırasında önündekini iten, sıraya kaynak yapan, inenleri beklemeyenler. mağdur edebiyatı yaparlar bir de.

gelen mesaj üzerine düzenleme: elbette elde olmayan sebeplerden ötürü(karayollarının okula giden yolları trafiğe kapatması, kar, sel gibi) geç kalabilen yahut birkaç saat yolculuktan sonra ancak kıl payı yetişebilen hatta yetişemeyenler de olabilir ama bu 15 dk mağdurlarının içine girmez, yukarıdaki görüşüm sadece başlıkla alakalı güzel arkadaşım. yarın için de en iyi dileklerimi sunuyorum, sınavın esnasında bolca düşünebilmen umuduyla, sevgiler.
  • mağdur değillerdir.

çocuk dedikleriniz 18 yaşında bireyler, oy kullanabilecek, milletvekilliğine aday olabilecek yaştalar. bu sorumlulukları verebiliyorsak, belirli saatinde belirli bir yerde olabilecek yetiye en azından sahip olabilmeliler. sınav yeri aylar öncesinden belli, gider görürsün, yol nasılmış, toplu taşıma ulaşımı kaç dk sürüyormuş bakarsın. orada olmak için çıkman gereken normal saatin de en az yarım saat öncesinden de çıkarsın. olur biter. sen evden yarım saat önce çıkacak kadar bu sınavı önemsemiyorsan zaten okuma, sıra işgal etme hiç.

edit: owaki'ye teşekkür ederim, sınav yeri 1 hafta önce açıklanıyormuş.
  • daha eskiden sınav 9.30 da başlardı.
    şimdi 10 oldu, 10:15 oldu.
    saati ne yaparsan yap, işini son dakikaya bırakanlar her zaman olacak.
    2 milyon insanı ilgilendiren ciddi bir sınava, koşulları dikkate alıp geleceksin.
    kurallar olacak ve ona uyacaksın.
    aksi bir uygulama kaos meydana getirir.
    sen! sınavı çok ciddiye alan arkadaş.
    yarınki oturum saat 9:30'da başlıyor ona göre tedbirini al.
    "hayır ben geç geldiğim o 15dk içerisinde çok hayati mükemmel işler başarıyorum,15dk yı ziyan edemem" diyorsan 9:45te gel. hadi sana özel 10 olsun.
    yine yetişirsin gördüğün gibi.
  • esneklik gösterilmesine rağmen ayak uyduramayanlar siktirsin gitsin okumasınlar. devlet memuru işleminizi 15 dakika aksatsa burada zırlarsınız ama. birey olamayan tiplerin toplumda yeri yok. doğal seçilim.
  • üniversite sınavına gireceksen erkenden geleceksin bunun mağduriyeti falan olmaz 18 yaşında adam milletvekili bile olabiliyor kocaman herif zamanında yerinde olacak.

zamanında gelse de zaten azerbaycan tıp kıbrıs işletme tayfa bunlar koymaz 1 sene daha hazırlansın
    edit:imla
  • sınavı istersen öğleden sonra 3'e koy, istersen öğrencileri evlerinden özel arabayla aldır. illaki sınava geç kalacak, kalkamayacak kişiler olacaktır. hatta illaki o gün vefat edecek öğrenciler de olacaktır. bunlar istatistiktir kardeşim. ortada mağduriyet yoktur.
  • bir yıl hazırladığı sınava son dakika gelmesiyle şaşırtan mağdurlar. 2014 yılında girdim üniversite sınavına, şahsi aracım yoktu, gireceğim okul ile evim arasında 50 km vardı.4 araç değiştirerek gidebiliyordum ama yinede sınavdan 45-50 dk önce okul bahçesinde beklemeye başlamıştım. bir yılın boşuna gitmesini istemiyorsan, bir gün rahatını bozup erken kalkıp bir saat erkende olsa o okul bahçesinde hazır bekleyeceksin.
hesabın var mı? giriş yap