• fiba 2010 dünya basketbol şampiyonası c grubu mücadelesi. iki takım da 4. maçlarını oynuyorlar.

3. çeyrek skoru: 38 - 81

dün gece nasıl koymuşsak içlerine oturmuş abilerin. fildişi sahillerine kusmuşlar kinlerini.

yazık. üzüldüm bak...
  • fildişi sahili ikinci çeyrek'te 5 sayı atarken yunanistan 3.çeyrekte tam 34 sayı attı. ilk yarı 150 sayı altı biteceğini gösterirken ikinci yarıda çok fazla sayı oldu. umarım şu son çeyrekte şutlar kaçar 150'nin altında biter.
  • (bkz: ivory coasts)
  • fildişi sahilleri'ni izlerken aklıma sokakta yaptığımız maçlar geldi istemsiz. tüm oyuncularda müthiş bir blok yapma arzusu var. düzenli savunmaya karşı hucümda bir türlü sayı bulamamak bile bu isteği köreltmiyor. zayıf ama sempatik bir takımlar.

yunanistan ise tüyü bitmemiş çocukları ezen ağır abi gibi hiç ara vermeden saldırıyor.

bloklar dışında kötü bir maç.

(bkz: bloklar arası bağlantı)
  • didier drogba'nın kırık kolla tribünden izlediği karşılaşma.
  • çok saçma geliyor fildişli oyuncuların tamamının zencilerden oluşup bu kadar kötü oynamaları. bence hak ettikleri bu deyil!!!1
  • yunanistan galibiyeti ile sonuçlanmıştır.

97-60
  • bu maça yunanistan forma omuzlarında siyah bantla çıktı sanki.

sanki diyorum zira formanın bir parçası olmadıgından çok da emin olamadım.

edit: freekara bildirdi; yunanistan'ın federasyon başkanı vefatı nedeniyle siyah bantla çıkmışlar.
  • maça fildişi sahilleri 7-0'lık seriyle başlayıp yunanistan'a mola aldırdı. bu ara seyirci desteğini de aldılar. ama bütün kozlarını bu dakikalarda oynamakta hata ettiler sanırım. çok kızmış olmalılar ki 30 sayı fark varken bile yunan takımı hala tam saha pres yapıyordu. her türlü taktik varyasyonu deneme şansları oldu bu maçta.
  • maçın sonuna kadar fildişi sahili taraftarlarının ve yunanlı taraftarlarının atışmalarıyla birbirlerine kesssinlikle anlayamadığım ritimli ritimli şeyler (bkz: slogan) söyleyip adete maçı izlememeleriyle eğlendiren maçtır. yunanlıların yarı çıplak eli davullu taraftarı en son noktayı şöyle vurmuştur ki; hep beraber sahaya arkalarını dönüp bi 3-4 dk öyle tezahürat etmişlerdir,pestir.

hm bide bu maçta şöyle de birşey olmuştur; baby shaq (bkz: sofoklis schortsanitis) sahaya çıktığında ben dahil tüm türk taraftarla esaslı bir yuh çekince baby shaq bir afallayıp tüm sahayı süzdü ve bi süre sert sert etrafına bakındı. sanırım ki bu yuhlamalarımız sonucunda fildişi sahilini öaa.. evet.
hesabın var mı? giriş yap